Gündem Haberleri

  2. bombayı patlatamadılar

  Toygun ATİLLA/İSTANBUL
  30.10.2005 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İstanbul ve Diyarbakır’da eş zamanlı operasyonlarla yakalanan, 5 kişinin yaralandığı Maslak Opet bombacılarında 8 kilo A-4 plastik patlayıcı ele geçirildi. Patlayıcıyı otomobilin içine yerleştirerek uzaktan kumanda ile patlatan ve İstanbul’da yakalanan bombacının, olaydan sonra Diyarbakır’a kaçtığı, yeni eylemler için döndüğü tespit edildi.

  Kamera görüntülerinin incelenmesi sonunda, bombacının top sakallı olduğu ve kırmızı kravat taktığı belirlenmişti. Diyarbakır’da bir süre saklanan Maslak bombacısı, eylemlerde kullanılmak üzere 8 kilo A4 plastik patlayıcı alarak tekrar İstanbul’a geldi. İstihbarat Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından her adımı dikkatle izlenen bombacı, İstanbul’da diğer örgüt mensupları ile buluştuğu sırada operasyon düzenlendi. 2 gün önce İstanbul ve Diyarbakır’da eş zamanlı olarak başlatılan operasyonlarda, 4’ü İstanbul’da olmak üzere 7 kişi yakalandı. Terör hücresi ile bağlantılı olduğu öne sürülen 2 kişi daha aranıyor.

  1 şehit 4 yaralı

  SİİRT’in Eruh İlçesi yakınlarındaki Erenkaya Köyü jandarma karakoluna önceki gece geç saatlerde bir grup terörist tarafından roketatarlı saldırıda bulunuldu. Açılan ilk ateş sırasında köy korucusu 5 çocuk babası 31 yaşındaki İrfan Katmış şehit olurken, 4 er de hafif yaralandı. Çatışma bölgesine takviye birliklerin gelmesiyle karanlıkta kaçmaya çalışan PKK’lı teröristlerden 1’i öldürüldü.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı