GeriGündem 2. bomba tuzağı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

2. bomba tuzağı

2. bomba tuzağı

İZMİR’in Buca ilçesi Çamkule Mahallesi’nde, önceki gece 02.00 sıralarında bir araçta patlama oldu. Olay yerine giden polislerin çalışma yaptığı sırada, ilk patlamadan 20 dakika sonra, araca yaklaşık 300 metre uzaklıktaki çöp konteynerinde ikinci patlama meydana geldi.

Asayiş, Terörle Mücadele, İstihbarat ve Bomba İmha ekiplerinin yaptığı çalışmada, ilk patlamanın olduğu otomobilde bir teröristin cesedi bulundu, sürücü koltuğundaki yaralı terörist ise hastaneye kaldırıldı. İncelemede, çöp konteynerine ilk bombayı bırakan teröristlerin otomobilde ikinci patlayıcıyı hazırladığı ancak bombanın teröristin kucağında patladığı belirlendi. Ölen M.S.A. ve yaralanan H.A.’nın PKK’lı ve akraba oldukları kaydedildi.

Patlamanın arkasındaki hain plan da ortaya çıkarıldı. Teröristlerin bombanın ilkini patlattıktan sonra olay yerine gelecek polisi ve toplanacak vatandaşları hedef aldıkları belirlendi. M.S.A. ve H.A.’nın İzmir’de oturdukları saptandı. TIR ve kamyon şoförlüğü yapan M.S.A.’nın Irak’a gidip geldiği, bomba yapımını orada öğrendiği, araba alım satımıyla uğraşan H.A. ile plastik bombayı yaparak, zaman ayarlı düzenekle patlamayı planladıkları kaydedildi.

Polis, yaptığı operasyonlarda saldırıyla ilgili 10 kişiyi gözaltına aldı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle