Gündem Haberleri

  2 bin fidanı söküp kaçtılar

  Hürriyet Haber
  25.04.2004 - 12:34 | Son Güncelleme:

  Konya'nın Çeltik İlçesi'nde yapımı sürdürülen gölet çevresine kısa bir süre önce dikilen 2 bin kavak ve söğüt fidanının, kimliği belirsiz kişilerce söküldüğü bildirildi.

  Çeltik'te Erdim Sertoğlu Atış Poligonu ve Av Hayvanları Üretim Merkezi adı altında yaptırılan göledin Temsilcisi Ali İhsan Akçalık, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaklaşık 10 gün önce Çeltik TEMA Gönüllü Temsilcisi Kasım Hamişoğlu'nun organize ettiği bir çalışmayla,TEMA gönüllü üyeleri ve öğrencilerle birlikte, yapımı süren gölet çevresine 2 bin kavak ve söğüt fidanı diktiklerini söyledi. 
    
  Bölgenin yeşillendirilmesi için yoğun çaba harcadıklarını belirtenAkçalık, Hamişoğlu ile birlikte sabahın erken saatlerinde yeni fidan diktikleri alana gittiklerinde şok edici bir durumla karşılaştıklarınıanlattı. Diktikleri 2 bin fidanın tamamının söküldüğünü gördüklerini ifade eden Akçalık, şunları kaydedildi:
    
  ''Fidanların bir kısmı götürülmüş. Diğerleri ise sökülüp bulunduğuyere bırakılmış. Bunu yapanlar vicdansızdır, vatan hainidir. Türkiye'nin yeşillendirilmesi için hükümet ve özel kuruluşlar büyük çaba harcarken, 2 bin fidanın sökülmesine anlam veremedik.''
    
  Çeltik Jandarma Komutanlığı yetkilileri ise fidanların sökülmesiyle ilgili kendilerine bir şikayetin ulaştığını, olayla ilgili çalışma başlatıldığını bildirdiler.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı