Gündem Haberleri

  2 bin dolara Kanada

  Hürriyet Haber
  12.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  30 milyonluk nüfusunun yetersizliği yüzünden her yıl 230 bin göçmen kabul eden Kanada'ya, 2 bin dolar karşılığında göç edilebiliyor. Türkiye'den göçmen gönderen Cengiz Sönmez, ‘‘Başvuruda bin dolar alınıyor. Kanada kabul ederse bin dolar daha. Etmezse, ilk bin doların 500'ü geri ödeniyor’’ dedi.

  DÜNYANIN en büyük ve gelişmiş ülkelerinden olan, ancak 30 milyonluk nüfusunun yetersizliği yüzünden her yıl 230 bin göçmen kabul eden Kanada'ya gitmek isteyenler 2 bin dolar ödeyerek 3 ay içinde bu hakka kavuşabiliyor. Uluslararası Kranc & Associates Avukatlık ve Hukuk Müşavirliği kuruluşunun Türkiye Temsilcisi Sönmez Hukuk Bürosu, gezetelere verdiği ilana başvuran 600 kişi arasından Kanada Hükümeti'nin istediği şartlara taşıyan 62 kişiyi belirledi. Kanada'ya göçmenlik başvurusu yapacak 62 kişiye Kranc & Associates Firması'nın Orta Doğu ve Türkiye temsilcisi Arshad Zaidi tarafından Kanada'da karşılacakları hukuki sorunlar ve iş imkanları ile ilgili bir de seminer verildi.

  Sönmez Hukuk Bürosu sahibi Cengiz Sönmez, 11 yıldır Kanada'ya göçmen gönderen Kranc & Associates işbirliği ile ilk kez Türkiye'den Kanada'ya güvenilir bir şekilde göçmen gönderdiklerini söyledi. Sönmez, gazetelere verdikleri ilana 600 kişinin başvurduğunu, kendilerinin de Kanada'nın istediği şartları taşıyan 62 kişiyi seçtiklerini söyledi.

  Seçilen 62 kişiden biner dolar aldıklarını söyleyen Sönmez, ‘‘Bunun karşılığı olarak tüm formları biz dolduruyoruz ve Kanada Hükümeti'ne gönderiyoruz. Başvuru kabul edilirse bin dolar daha alıyoruz, edilmezse 500 doları iade ediyoruz. Ayrıca, gerekli şartları taşıdığı halde kabul edilmeyenlerin hukuki işlemlerini yapıyoruz’’ dedi. Sönmez, başvuruların beklediklerinin altında olduğunu belirterek, ‘‘Vatandaşlarımız, daha önce çeşitli şekillerde yaşanan olumsuzluklardan dolayı çekinceli. Yapacağımız başarılı çalışmalar ile bu güveni sağlayacağız. Bize başvuranları 3 ayda Kanada vatandaşı yapabiliriz. Ancak kendisi başvurursa yıllarca sıra bekleyebilir’’ dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı