Gündem Haberleri

  2.8 Milyar TL’yi nereye harcadın?

  Okan KONURALP/ANKARA
  24.05.2010 - 01:24 | Son Güncelleme:

  KEMAL Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkanlığı’nın ilk gününde, sıradaki ilk yolsuzluk dosyasının Başbakan Tayyip Erdoğan hakkında olduğunu Hürriyet’e açıkladı.

  Kılıçdaroğlu, “GAP’ta kullanılmak üzere İşsizlik Fonu’ndan başbakanın emrine tahsis edilen 2.8 milyar lirayı nereye kullandığını açıklasın; yoksa biz açıklayacağız” dedi.
  Para nereye gitti
  Kurultay konuşmamda tek cümleyle değindiğim bir konu vardı. GAP için başbakana tahsis edilen 2.8 milyar liranın akıbetini sormuştum. Başbakan bir açıklasın bakalım nerelere harcandığını bu paranın. Ne kadarının sulama projelerinin bitirilmesi için harcandığını, ne kadarını ise konu dışı alanlarda harcandığını açıklasın. Biz de bir yandan tüm belge hazırlığımızı yapıyoruz. Başbakan açıklamazsa biz açıklayacağız. Vatandaştan toplanan tek kuruş verginin hesabını verecekler, vermeliler.
  Alnının teriyle kazandığı para sayesinde havuzlu bir villada oturanlara saygı duyuyoruz. Kazandığı paranın hesabını veremeyen siyasetçilerin havuzlu villalarda oturmasını kabul etmiyoruz. Mütevazi bir hayat diye yola çıkanların, iktidarlarında lale devri sürmelerini kabullenemeyiz.
  Kazandığının hesabını veremeyen tek bir CHP’li olmayacak. Örneğin belediyelerimiz, beldesinin sakinlerine kuruşu kuruşuna hesap verecek. Bir suistimal gerekçesiyle bağımsız yargının karşısına çıkan başkanlarımız, aklanamazlarsa CHP’de kalamazlar. Konumlarını bireysel çıkar için kullananlar korksunlar.
  Deniz Baykal’ın görevi
  Deniz Bey’in, her sıkıştığımda bilirkişiliğine başvuracağım. Deniz Bey’in bana yardımcı olması, yol haritalarımı çizerken desteğini göstermesi bana göre CHP’li olarak onun da bir görevi. Yeni yönetimde “tasfiye” diye bir şeyi kabul etmiyorum. Bu bir nöbet değişimidir. Hizmet edenlere teşekkür ediyor ve yeni arkadaşlarla yola devam ediyoruz. Gürsel Tekin tam bir halk adamı ve onun bu kimliği bize güç verecek.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı