GeriGündem 2.5 milyon öğrenciye ücretsiz e-posta yolda
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

2.5 milyon öğrenciye ücretsiz e-posta yolda

2.5 milyon öğrenciye ücretsiz e-posta yolda
refid:8994810 ilişkili resim dosyası

TTNet ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan proje çerçevesinde ülkemizdeki tüm ilköğretim 4-5’inci sınıf öğrencilerine e-posta adresi sağlanacak.

Projede ayrıca eğitimle ilgili konularda bilişim teknolojisini kullanma alışkanlığı amacıyla ’TTNet Vitamin Yarışması’ adı altında bir yarışma düzenlenecek. Yaklaşık 2.5 milyon öğrenci ile 600 bin öğretmene güvenlik seviyesi üst düzeyde verilecek e-posta projesinin, 3 yıl içinde 8’inci sınıf öğrencilerini de kapsaması hedefleniyor. Öğrencilerin ilköğretimi bitirinceye kadar sahip olacağı e-posta adreslerinin 7 milyona ulaşacağı bildirildi.

İmzalanan protokol çerçevesinde TTNet ve grup şirketi IES’in birlikte geliştirdikleri ilköğretim öğrencilerine yönelik bilgisayar destekli etkinlik "TTNetVitamin Yarışması" da internet tabanlı eğitim içeriklerinin yoğun şekilde kullanılması amacıyla başlatılıyor. Öğrenciler, yarışmaya 20 Mayıs - 20 Haziran tarihleri arasında katılabilecek. Yarışma sonunda dereceye girecek öğrencilere yurtdışı seyahati, dizüstü bilgisayarlar, sınıflarına eğitim destek paketleri ve ücretsiz ADSL bağlantısı gibi ödüller verilecek. Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, TTNet Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Paul Doany ve TTNet Genel Müdürü Tahsin Yılmaz tarafından ortaklaşa açıklanan projeler için Tahsin Yılmaz "İnterneti eğitimin etkin bir aracı haline getirmektir" açıklamasını yaptı. Paul Doany ise "Eğitim ve inovasyonu desteklemenin sosyal sorumluluk çalışmalarının odak noktasıdır. 40 binden fazla öğrencinin yararlandığı okullarımızın yapımına verdiğimiz desteğin ardından, Türkiye’deki her bir öğrenciye fayda sağlayacak, öğrencilerin kendi kendilerine çalışmalarına yardımcı olmanın yanı sıra okulda öğretmenlere, evde ise anne babalara yardımcı olacak yeni bir eğitim yazılımı çağına giriyoruz" dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle