Gündem Haberleri

  2.5 aydır orada, 6 gündür susuz

  Sefa ÖZKAYA
  17.08.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Yöneticisi , "Kiremitler kırılır" diye kimseyi çatıya çıkartmayınca, Tekir, 2.5 aydır Pangaltı’daki Türkbey Apartmanı’nın kızgın kiremitleri üzerinde yaşam savaşı vermeye başladı.

  Günlerini, bacaların, yan duvarların gölgelerine sığınarak geçiren Tekir’i, karşı ve yan apartmanlardan ekmek, tavuk atarak besliyorlar. Bitişik apartmandan kovayla su sarkıtanlar tatile gittiği için, Tekir 6 gündür susuz.

  AĞLAMASI DAYANILMAZ

  Tekir’in mahsur kaldığı Pangaltı Türkbey Sokak 13 nolu Türkbey Apartmanı’nın yanındaki 11 nolu Alev Apartmanı’nda oturan 27 yaşındaki Sibel Karaca kedi beslememesine rağmen Tekir’in yardım isteyen miyavlamalarına sessiz kalamadı. Tekir’in mahsur kaldığı apartmanın yöneticilerine "Bu kediyi buradan indirelim" diyen Sibel Karaca’ya şunları söyledi: "Haziran ayında izinden döndüğümden beri çatıda o zavallı kedinin sesini duyuyoruz. Apartman yöneticilerine bunu oradan indirin dediğimizde ’Kimse buraya çıkamaz, kiremitler kırılır’ yanıtını aldık. Zavallının ağlar gibi seslerini duyduğumuzda hepimizin yüreği burkuldu. Üst katta oturanlardan rica edince kediye su ve yiyecek verdik. Zaten camdan bizi görünce hemen yakınımıza geliyordu. Ben geçen hafta ailemin yanına gitmiştim. Ona su ve yiyecek verenler yıllık izine çıkmışlar. Zor şartlarda bakmaya çalıştığımız kedi 5 gündür yemek yiyebiliyor ama bir damla su bile bulamıyor. O geceleyin ağlayınca inanın ki uyuyamıyorum. Bir kediyi orada tutmak hangi vicdana sığar. Onu oradan çıkartsınlar kırılacak kiremitlerin parasını biz veririz."

  YETKİLİLER İNDİRSİN

  Çatıda mahsur kalan Tekir’in 5 metre karşısındaki Işık Apartmanı’nın en üst katında oturan Zübeyde Aksoy da, "Bu kedi bizim beslememizle burada kalamaz. İnleme seslerine artık dayanamıyoruz. Yetkililer bu sorunu çözsün" dedi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı