Gündem Haberleri

  2.375.000’e Türkiye bakarken sesiniz çıkmıyordu

  DHA
  27.09.2015 - 20:25 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 1 Kasım’daki seçim öncesi çıktığı Avrupa turunun Almanya ayağında Köln, Frankfurt, Mannheim ve Stuttgart’tan sonra önceki akşam Münih’te partililerle bir araya geldi.

  Yoğun bir ilgiyle karşılanan CHP lideri, “Tek partinin hükmü bitti. 13 yıllık saltanat bitti. Milli irade dediler gelin koalisyon yapalım dediler, görüşelim dediler, görüştük. 3 aylık geçici hükümet kuralım dediler, biz de kabul etmedik. Hangi gerekçeyle kan akmaya başladı? Eğer birisi çıkıp bana 400 milletvekili niye vermediniz derse bu da halkın önüne şantaj koymak demektir. Yaptığımız bütün görüşmeleri tutanaklara aldık dolayısıyla yalan söyleyemezler, isterlerse tutanakları yayınlasınlar, biz buradayız” dedi.

  Kılıçdaroğlu, Suriye’deki gelişmeler ve mülteci krizi konusunda ise hem hükümeti hem Avrupa ülkelerini eleştirdi. Türkiye’nin uzun süredir 2 milyondan fazla Suriyeli’ye ev sahipliği yaptığını belirten Kılıçdaroğlu şöyle devam etti: “Sığınmacılar Batı’ya doğru gelince bu kez Batı ayağa kalktı. Biz bunlara nasıl bakacağız diye... İyi de kardeşim düne kadar 2 milyon 375 bin kişiye Türkiye bakarken sesiniz çıkmıyordu. Sadece alkışlıyordunuz, bravo Türkiye diyordunuz. Şimdi onlar daha özgür bir dünya istiyorlar, daha iyi yaşam koşulları istiyorlar. Biz Batı’ya gideceğiz diyorlar, bu kez Batı önlem aldı, buraya gelmesinler diye. Cenevre’de resmi görüşmelerde söyledim. Mülteci sorunu Türkiye sorunu olmaktan çıkmıştır.”

  ATA’YA BAKIŞ

  CHP Lideri Kılıçdaroğlu, 1 Kasım öncesi çıktığı Avrupa turuna dün Avusturya’dan devam etti. Viyana’da Türkiye Büyükelçiliği’ni ve Avusturya Sosyal Demokrat Parti Genel Merkezi’ni ziyaret eden Kılıçdaroğlu, Büyükelçilik’teki Mustafa Kemal Atatürk’ün portresini dikkatle inceledi.

  Son Dakika Haberler

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı