Gündem Haberleri

  1'i binbaşı 2'si emniyet amiri: 5 şehit!

  DHA
  08.04.2016 - 01:28 | Son Güncelleme:

  Mardin Nusaybin’de dünkü operasyonlar sırasında keskin nişancı saldırısı ve bombalı tuzakta 1 binbaşı, 2 emniyet amiri ve 2 polis şehit oldu.

  Nusaybin’de operasyonlar, dün kalabalık PKK’lı grubunun tespit edildiği Dicle Mahallesi’nde yoğunlaştırıldı. Saat 09.00 sıralarında güvenlik güçleriyle PKK’lı teröristler arasında çatışmalar başladı. Saat 11.40’ta, teröristin keskin nişancı tüfeği Kanas’la açtığı ateş sonucu Emniyet Amiri Doğan Sakarya (45) ağır yaralandı. Hastaneye kaldırılan Sakarya, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

  Olay yerine takviye kuvvetler gönderildi ve operasyon genişletildi. PKK’lı teröristler bu kez saat 13.45 sıralarında güvenlik güçlerinin girdiği bölgede, önceden tuzakladıkları patlayıcıyı infilak ettirdi. Patlamada, Binbaşı Ahmet Karaman (43) ile Emniyet Amiri Zafer Kurt (37) şehit oldu. Yaralanan 5 güvenlik görevlisi de tedavi altına alındı.

  Dicle Mahallesi’nde PKK’lı teröristlerin, güvenlik güçlerinin ilerlemesini önlemek için tuzakladıkları bombanın imha edilmesi sırasında meydana gelen şiddetli patlamada polisler Salih Taç ve Erkan Başpehlivan şehit oldu.

  1i binbaşı 2si emniyet amiri: 5 şehit

  Şehit Sakarya’nın, İzmir Emniyet Müdürlüğü’nde Özel Harekât Şube Müdürlüğü’nde görev yaptığı ve geçici görevle Mardin’e gittiği öğrenildi.
  Vandarma Özel Harekât’ta görevli olan şehit Binbaşı Ahmet Karaman’ın Pendik Kaynarca’daki evine ateş düştü. 2 çocuk babası Karaman’ın Akyazı’da oturan kayınpederi Ziver ve kayınvalidesi Emine Kaya damatlarının şehit düştüğü haberi üzerine gözyaşlarına boğuldu.

  Bingöl Emniyet Müdürlüğü Özel Harekât Şube Müdürü Emniyet Amiri şehit Zafer Kurt’un Ankara Altındağ’da yaşayan annesi Hilal Kurt acı haberi alınca gözyaşlarına boğuldu. Kurt, evli ve en küçüğü 4 aylık en büyüğü 8 yaşında olan üç çocuk sahibiydi. Şehit Kurt, Nusaybin’e geçici görevle gitmişti.
  Şehit polis Salih Taç’ın acı haberini memleketi Malatya’nın Yeşilyurt ilçesinde alan ağabeyi Nihat Taç gözyaşlarına boğuldu. Anne Lütfiye Taç, şehidin Batman’da oturan kardeşinin evinde acı haberi aldı. Şehidin Ankara’dan geçici görevle Nusaybin’e gittiği belirtildi.

  Abdullah Gül’ün 2 koruması Nusaybin’de şehit olduAbdullah Gül’ün 2 koruması Nusaybin’de şehit oldu

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı