Hürriyet'i Takip Et

Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Dava maratonunda son raunt Prof.’un

Murat KAZANCI/İSTANBUL
28 Ocak 2012
Telefon etmesi bile yasaklandı

Prof. Barış İlerigelen’in, tehdit, şantaj ve hakaret, eczacı Seçil G.’nin, zorla ilişki kurmak, hakaret, huzuru bozmak’tan açtığı davalar yeni bir aşamaya girdi. Mahkeme, Seçil G.’nin Prof. İlerigelen’i aramasını yasakladı, ev ve işyerine gitmemesi için de ihtiyati tedbir koydu.

CERRAHPAŞA Tıp Fakültesi’nde görev yapan Prof. Dr. Barış İlerigelen (55) ile bir ilaç firmasında çalışan eczacı Seçil G.’nin (43) yolları, 1990’ların sonlarında İtalya’da yapılan bir iş gezisinde kesişti. Seçil G. 2001’de işinden, 2003’te ise eşinden ayrıldı. İkili arasındaki dava maratonu, böylece başladı. Prof. İlerigelen, 2008’de Seçil G. hakkında “Tehdit ve şantaj” iddialarıyla suç duyurusunda bulundu.

Valilik’ten koruma istedi

Dava sonunda Seçil G. 1 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Prof. İlerigelen, başka davalarla da Seçil G.’den 40 bin TL manevi tazminat istedi, kendisi ve eşine hakaret ve tehditlerini sürdürdüğü gerekçesiyle tedbir talep etti. Mahkeme, Seçil G.’nin Prof. İlerigelen’in ev telefonunu aramasına tedbir koydu. Ayrıca, İlerigelen’in evi ve hastanedeki ofisine giderek rahatsız etmemesi için Seçil G. hakkında ihtiyati tedbir kararı verildi.

Prof. İlerigelen, ayrıca İstanbul Valiliği’ne başvurarak can güvenliğini gerekçe gösterdi ve koruma talep etti. Valilik, bu talebin değerlendirileceğini belirtti. Seçil G. de tüm bu davalara, dava açarak karşılık verdi. İlerigelen hakkında ‘Kişinin huzur ve sükununu bozmaktan’ dava açıldı. Prof. İlerigelen, bu davadan beraat etti. İlerigelen ve eşi Şennur İlerigelen hakkında ayrıca “Hakaret” suçundan dava açıldı. Çift bu davadan da beraat etti. Seçil G. ayrıca, Prof. Barış İlerigelen’den 10 bin TL tazminat istedi. Bu dava sürüyor. Seçil G. son olarak, Kadıköy Cumhuriyet Savcılığı’na başvurarak, İlerigelen hakkında “Zorla ilişki kurma” suçundan şikâyetçi oldu. Savcılık, takipsizlik kararı verdi.
Tipeez.com - Yorumlarınızı Yazınız
Bu haber hakkında henüz yorum yok. Yorumlarınızı Yazınız.
 ADnet  
Reklam için
© Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding