Hürriyet'i Takip Et

Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Eter, cinayet silahı sayıldı

Selçuk YAŞAR / İSTANBUL
10 Aralık 2011
Eter cinayet silahı

Arkadaşını eterle bayıltıp poşetle boğan sanık ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası aldı.

ATAŞEHİR’de bankacı arkadaşı Nalan Sezer’i (42) eterle bayılttıktan sonra başına poşet geçirerek öldürdüğü iddiasıyla yargılanan Nuray Çetinkaya (44) mahkûm oldu. Kadıköy 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde son sözü sorulan Nuray Çetinkaya, önce “Olay bir anda gelişti. Çok üzgünüm” dedi, ardından “Ben kimseyi öldürmedim” iddiasında bulundu. Mahkeme heyeti sanığı cinayet suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapse çarptırdı. Heyet, Çetinkaya’ya öldürdüğü arkadaşının kredi kart bilgilerini tehditle aldığı için “Yağma” suçundan üst sınır olarak 10 yıl hapis verdi.

Kocaya beraat

Heyet sanığı başkasının kredi kartını kullandığı için ayrıca 5 yıl hapse mahkûm etti. Mahkeme, cinayette kullanılan eteri (kloroform) silah saydı ve yağma suçundan verdiği cezada artırım nedeni saydı. Evinde iki gün bekleyen cesedi fark etmeyen ve cinayete yardım etmek suçundan yargılanan Nuray Çetinkaya’nın kocası Ali Çetinkaya ise beraat etti./_np/2016/15212016.jpg

İftara çağırdı

NURAY Çetinkaya, iftar yemeğine davet ettiği Denizbank’ın Bilgi İşlem Müdürü olan arkadaşı Nalan Sezer’i eterle bayılttıktan sonra başına poşet geçirerek öldürmüş, cesedi 2 gün kilitlediği bir odada saklamıştı. Cesedi kızı İpek görüp babasına haber verirken, baba Ali Çetinkaya’nın da cesedin evde kalmasına göz yumduğu ileri sürülmüştü. Cinayetten önce arkadaşından tehditle banka şifrelerini aldığı ve kartlarını kullandığı tespit edilen Nuray Çetinkaya’nın psikolojik tedavi gördüğü, psikolojisinin bozuk olduğu iddiaları Adli Tıp Kurumu raporuyla yalanlanmıştı. Çetinkaya, dava sürecinde arkadaşının evde bayıldığını daha sonra da korkup sakladığını ileri sürmüştü.
Yeniçarşım.com - Yorumlarınızı Yazınız
Bu haber hakkında henüz yorum yok. Yorumlarınızı Yazınız.
 ADnet  
Reklam için
© Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding