Hürriyet'i Takip Et

Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

23 yıl sonra anne ve babasını buluşturdu

Sefa ÖZKAYA - Selçuk YAŞAR / İSTANBUL
1 Kasım 2011
Baba Erdoğan’ın mezarı taşındı

Başbakan Tayyip Erdoğan, 1988’de vefat eden babası Ahmet Erdoğan’ın Kulaksız Mezarlığı’ndaki naaşını 7 Ekim’de vefat eden annesi Tenzile Erdoğan’ın Karacaahmet Mezarlığı’ndaki kabrinin yanına taşıttı.

Tenzile ve Ahmet Erdoğan, 23 yıl sonra yanyana gelirken, mezar taşlarında ikilinin doğum ve ölüm tarihleri yazıldı ve mezarların etrafı çiçekle süslendi. Başbakan Erdoğan’ın annesi Tenzile Erdoğan 7 Ekim’de vefat edince eşinin bulunduğu Kulaksız Mezarlığı’nda defnedilmesi bekleniyordu. Ancak bizzat Erdoğan’ın yaptığı defin işlemleri sonucu anne Erdoğan 8 Ekim Cumartesi günü Fatih Camisi’nde kılınan cenaze namazı sonrası Karacaahmet Mezarlığı’nda Süleyman Hilmi Tunahan’ın mezarı yanında defnedilmişti. Tenzile Erdoğan’ın eşinin yanına defnedilmemesi dikkat çekerken, Hacı Ahmet Erdoğan’ın naaşı ise bu arada Kulaksız Mezarlığı’ndan alınarak Karacaahmet’te eşinin yanına defnedildi. İstanbul’da bulunduğu her gün Karacaahmet Mezarlığı’na giden Erdoğan en son 30 Ekim Pazar günü Karacaahmet Mezarlığı’nı ziyaret ederek anne ve babasının ruhuna Fatiha okudu.

Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
01/11/2011 - 9:41
Ne mutlu başbakanımıza, ne mutlu kardeşine. Allah herkese sevdikleriyle birlikteliği her iki cihanda da nasip etsin.
25
45
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
01/11/2011 - 9:06
nasıl, neden, kim izin verdi???? bende annemi ve babamı karacaahmete taşımak istiyorum. izin verilmezse, başbakana izin verenler yargılanmalı.
57
33
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
01/11/2011 - 8:03
Allah sana sağlıklı,uzun ömürler versin sayın başbaşbakanım.
35
57
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
01/11/2011 - 5:56
Dünya lideri ve Muhterem Başbakanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'a tekrar yürekten başsağlığı diliyorum.Öyle bir hayırlı evlat yetiştirdikleri için Sayın Başkakan'ın rahmetli ana ve babasını hayırlı yadediyorum.Allah gani gani rahmet eylesin.Cennet mekanları olsun.
36
66
 ADnet  
Reklam için
© Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding