Gündem Haberleri

  19 yaşındaki Gülcan, Malatya'nın ilk oto tamircisi

  Taha AYHAN/MALATYA (DHA)
  16.12.2017 - 12:27 | Son Güncelleme:

  MALATYA’da küçük yaştan itibaren araçlara ilgisi olan ilkokul mezunu 19 yaşındaki Gülcan Coşkun, kentin ilk kadın otomobil tamircisi oldu.

  Anne ve babası boşandıktan sonra Özalper Mahallesi’nde dedesi ile birlikte yaşayan Gülcan Coşkun, kent merkezindeki sanayi sitesinde 42 yıllık oto tamircisi, 55 yaşındaki Rıfat Teke’nin yanında çalışmaya başladı. Zamanla mesleği öğrenen Coşkun, artık otomobillerdeki çoğu arızayı tamir edebiliyor.

  19 yaşındaki Gülcan, Malatyanın ilk oto tamircisiŞu an usta olarak çalışan Gülcan Coşkun, kentin ilk kadın tamircisi oldu. Tamirhaneye araçlarını getiren sürücüler, karşılarında Gülcan Coşkun'u görünce kısa süre şaşırıyor.

  19 yaşındaki Gülcan, Malatyanın ilk oto tamircisiCoşkun, küçüklükten itibaren hevesi bulunduğu araçları tamir etmekten mutlu olduğunu söyledi.

  19 yaşındaki Gülcan, Malatyanın ilk oto tamircisiİşini sevdiğini belirten Gülcan Coşkun, şöyle dedi:
  "Bu işe çocukluktan hevesim vardı ve arabaları da seviyorum. Tamirini de yapmayı istiyordum. Küçükken dedemle camiye gidiyordum ve o da beni bisikletçiye bırakıyordu. Orada vida tutmayı ve anahtarları o zaman öğrenmiştim, yani küçük yaşta. Sonra da buraya geldim. Çekindiğim bir şeyler olmadı. Bir bayanın yapabileceği kadarıyla elimden geleni ardına koymayacağım. Bu meslek zorlamıyor. Sadece soğuktan dolayı biraz üşüyoruz o kadar. Yağ beni rahatsız etmiyor, hoşuma da gidiyor."

  19 yaşındaki Gülcan, Malatyanın ilk oto tamircisiGülcan Coşkun’un sanayi sitesinde yanında çalıştığı Rıfat Teke ise "Kızımız çok başarılı, geleceği çok parlak. Yeteneği mükemmel. Gülcan’ın çalışmasından çok memnunuz" diye konuştu.

  19 yaşındaki Gülcan, Malatyanın ilk oto tamircisi

  19 yaşındaki Gülcan, Malatyanın ilk oto tamircisi

   

  Etiketler: Malatya , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı