Gündem Haberleri

  19 Mayıs kutlu olsun

  Hürriyet Haber
  19.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Anıtkabir’de ve 19 Mayıs Stadyumu’nda tören düzenlenecek.

  Ankara Valili’ğinden Başkent’te düzenlenecek törenlerle ilgili yapılan yazılı açıklamaya göre, 19 Mayıs törenleri saat 07.00’de başlayıp, saat 24.00’de sona erecek. Bu saatler arasında tüm resmi daireler, özel kuruluşlar, müesseseler, askeri birlik kurum ve karargâhlar, Türk Bayrağı ve Atatürk portreleri ile donatılacak, gece ışıklandırılacak. Kutlama programı kapsamında, Anıtkabir, Atatürk anıtları ve 19 Mayıs Stadyumu’nda tören düzenlenecek. Devletin zirvesi 19 Mayıs nedeniyle yayınladıkları mesajlarda, tavsiyelerde bulundukları gençlere, “Size güveniyoruz” vurgusu yaptılar.

  Liderlerden mesajlar

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül: Ülkesini seven nesiller olarak sizlerden beklentimiz büyüktür. Önümüzdeki yıllarda memleketimizin kalkınma davasını sizler sürdürecek, sorunlarını sizler çözeceksiniz. Hedeflerinizi hep yüksek tutmalı, daima ileriye bakmalı, bugünkü Türkiye’nin de böyle bir anlayışın eseri olduğunu hep hatırlamalısınız.

  TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin: Gençlerimizin bu vatan topraklarını ve özgürlüğümüzü bizlere canları pahasına bırakan kahramanların mücadelesinden güç alarak ülkemizi daha ileriye taşıyacaklarına inancımız tamdır.

  Başbakan Tayyip Erdoğan: Aziz şehitlerimizin dönemin çok ağır şartlarına rağmen canları pahasına savundukları bu cennet vatan üzerinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin istikbali, işte bu istiklal şuuruyla yetişen gençlerimize emanettir.

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: 91 yıl önce, gelecekte demokrasi maskesiyle ortaya çıkacak çoğunlukçu zihniyetin, içine düştüğü zihinsel çürümüşlük ve bozgunla, Türk milli kimliğini boğması ve bastırması için kurtuluş mücadelesi başlatılmadı. Şanlı mazimizi ve tarihi kimliğimizi, şimdinin küresel siyaset kazanının içinde eritmek ve yok etmek üzere ellerini ovuşturanlara, içimizden lojistik imkan ve destek sağlanması için ise Samsun’a hiç çıkılmadı.

  DP Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk: 19 Mayıs 1919, Büyük Önder’in milletin ruhundaki ‘Ya istiklal ya ölüm’ yeminini biricik kurtuluş çaresi olarak görüp uygulamaya koyduğu günü simgeler. Bu nedenle 19 Mayıs 1919 yeni bir devlet ve millet yapılanmasının da başlangıcıdır. Büyük Atatürk’ün Türk gençliğine armağan ettiği büyük bayramı bu duygu ve düşüncelerle kutluyorum. Türk gençliğinin, bu var oluş emanetine her koşulda sahip çıkacağına olan inancımı bir kez daha paylaşmak istiyorum.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı