Gündem Haberleri

  19,5 milyon TL'lik zimmet zanlısı teslim oldu

  DHA/A.A
  08.11.2009 - 16:39 | Son Güncelleme:

  Hatay'ın İskenderun ilçesinde, müdür yardımcısı olarak görev yaptığı banka şubesinde zimmetine 19,5 milyon TL geçirdiği iddia edilen S.C'nin (45), Cumhuriyet Savcılığına teslim olduğu bildirildi.

  S.C'nin avukatı Bülent Akbay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, müvekkilinin hiçbir yere kaçmadığını söylediğini anımsatarak, “banka müfettişlerine değil, Cumhuriyet Savcısına ifade vermek için bekledi. Sözünde de durdu” dedi.

  Müvekkilinin bugün saat 10.30'da kendisinin avukatlık bürosuna geldiğini, buradan da birlikte İskenderun Adliyesine gittiklerini belirten Bülent Akbay, “O saatten beri müvekkilim bütün bildiklerini tüm içtenliğiyle Cumhuriyet Savcısına anlatıyor” diye konuştu.

  Akbay, “Müvekkilinin yaptığı işlemler nedeniyle bankanın değil, müşterilerin zararının söz konusu olduğunu, banka müfettişlerinin baskısı yüzünden savcılığa ifade vermek istediğini, dosya artık savcılıkta bulunduğu için de teslim olduğunu” kaydetti.

  İskenderun'da bir bankanın şubesinde ortaya çıkarılan zimmetle ilgili daha önce gözaltına alınan banka müdürü E.Y. tutuklanmış, yardımcısı M.S. ise serbest bırakılmıştı.

  TUTUKLANDI

  Zimmet olayının patlak verdiği bankanın müdür yardımcısı Sakine Cihat, nöbetçi savcılıkta 6 saat süren ifadesinden sonra, tutuklanması istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Sakine Cihat, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. İskenderun Cezaevi'nde kadın koğuşu olmadığı için, Antakya Cezaevi'ne götürüldü.

  Bekar olan 45 yaşındaki Sakine Cihat'ın avukatı, deliller yeterli olmamasına rağmen tutuklama kararı verilmesine itiraz edeceğini, müvekkilinin şifresinin bilindiğini, kendisinin yapmadığı bazı işlemlerden de sorumlu tutulabileceğini, ancak kayıp paraların izinin sürülmesi halinde her şeyin aydınlanabileceğini söyledi.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı