Hürriyet'i Takip Et

Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

İstanbul'da katliam girişimi

A.A
29 Eylül 2011
İstanbul uyurken katliam girişimi

İstanbul'un Arnavutköy ilçesine bağlı Bolluca ormanlarında zehirlenen 100 köpekten biri dün gece öldü. Bolluca-İhsaniye Yolu arasındaki ormanlık alanda çok sayıda köpeğin zehirlendiği bilgisini alan hayvansevenler ve veterinerler, bölgeye ulaşıp hastalanan hayvanları görünce bunları bir araya getirdi. Bazı köpekler veterinerlerce kurulan çadır kliniklerde tedaviye alınırken, durumları ağır olanlar da veteriner kliniklerine gönderildi.

Köpeklere müdahale eden veterinerlerden Devrim Baykal, hayvanların kimyasal bir maddeyle zehirlendiğini tespit ettiklerini, ancak bunun kimler tarafından yapıldığını bilmediklerini söyledi.

Burada bulunan yaklaşık 350 köpekten 100'e yakınının hasta olduğunu kaydeden Baykal, “Bir köpeğimizi kaybettik. Durumu ağır olan 10 köpeği de kliniklere gönderdik. Diğerlerine ise serum taktık, burada tedavi ediyoruz. Uzun süre köpeklerin tedavi edilmesi gerekiyor” dedi.

Türkiye Hayvanları Koruma Derneği Yönetim Kurulu üyesi Sultan Gülyar da hayvanların zehirlendiğini duyar duymaz buraya koştuklarını belirterek, hayvanların bu şekilde zehirlenmelerinin insanlığa yakışmadığını söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin de olayı haber alır almaz köpek mamaları ve veteriner göndermesinin memnuniyet verici olduğunu dile getiren Gülyar, “Belediye bizi yalnız bırakmadı. Hasta yavru köpekler için de 2 köpek kulübesi gönderdi. Belediyenin buraya acilen 2 adet sahra çatırı kurması gerekiyor. Burada durumu çok ağır olan köpekler var. Bunların ivedilikle tedavi edilmeleri gerekiyor. Bu manzara İstanbulumuza yakışmıyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'a teşekkür ediyoruz ve yardımlarının devamını istiyoruz” dedi.

Hayvanseverler, köpeklerin orman yakınlarındaki İhsaniye Köyü'nde bulunan mandıra sahiplerince zehirlenmiş olabileceklerini öne sürdü. Olay yerine gelen jandarma ekipleri de hayvanseverlerin ve veterinerlerin ifadelerine başvurarak konuyla ilgili soruşturma başlattı.

 

Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
29/09/2011 - 16:09
kesınlıkle kısırlastırılmaları gerekbu yapılana vahşet denır.kısırlaştırma islemınıde yapmak beledıyeyenin görevidırbazı yorum yapan arkadaslar hayvanseverlere laf atıyor kendılerı acaba bır tas su koyuyorlarmı kapılarının önune kısıtlı butceme ragmen bu ay 90 kg kuru mama aldım sokak hayvanlarına
13
0
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
29/09/2011 - 15:41
Isparta'nın Senirkent ilçesinde belediye sokak köpeklerini öldürerek ortadan kaldırmayı hedefliyor. Lütfen biri sesisimizi duysun...
16
0
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
29/09/2011 - 15:40
Yazık günah öldürmesinler köpekleri. İnsanlık nerede?
13
0
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
29/09/2011 - 15:40
belediye başkanı AKP limi aslında hangi parti olursa olsun Allaha inanan iman sahibi herkese soruyorum Allahın verdiği canı almak sizleremi düşdü ey caniler şunuda belirtiyim belediyeler kısırlaştırma yapıyor ama nasıl bir kısırlaştırmaysa kısır köpek her yıl hamile kalıyor ne ilginç değilmi
12
3
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
29/09/2011 - 15:29
hayvansever demiyorum ben onlara. Başıboşgezen köpekleri sevenler diyorum. Başıboş köpekler okula giden çocuklara saldırıyorlar. Bu köpekler öyle yada böyle tehlikelidir ve uyutulmaları gerekir. Zehirlenerek değil tabii, saha az acı verici yöntemler var. Belediye korkuyor, vatandaş işini görüyor
7
26
 ADnet  
Reklam için
© Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding