Tersten konuşan çete yakalandı

Sinan BİLGİLİ, İstanbul / DHA
30 Haziran 2011

İstanbul'da gerçekleştirilen bir uyuşturucu operasyonunda ilginç bir yöntem ortaya çıktı. Polisin aylarca peşinde olduğu çetenin telefonda tersten konuştuğu ortaya çıktı. İşin ucunu bırakmayan polis, şüphelilerin "Uyuşturucu satışı yapacakken "Hadi tersten konuşalım" demeleri yakalanmalarını sağladı.

TERSTEN KONUŞANLAR ÇETESİ YAKALANDI / WEB TV

İstanbul'da düzenlenen uyuşturucu operasyonda ilk kez "Bonzai" adı verilen uyuşturucu maddesi ele geçirildi.

Polisin yaptığı teknik takip sırasında şüphelilerin kendi aralarında sipariş verirken tersten konuştukları ifade edildi.. Şüphelilerin sipariş vermeden önce "Hadi tersten konuşmaya başlayalım " dedikleri polislerin de bu sayede şüphelilerin konuşmalarını kolaylıkla çözdüğü ifade edildi. 

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Kartal, Maltepe ve Pendik ilçelerinde uyuşturucu satıldığı ihbarları üzerine soruşturma başlattı. Edinilen bilgiye göre yaklaşık 1 yıl süren teknik ve fiziki takip sırasında 22 şüphelinin uyuşturucu sattığı belirlendi. Şüphelileri yakalamak için 27 Haziran günü eş zamanlı baskınlar düzenlenerek 19 kişi gözaltına alındı. 3 şüphelinin ise operasyondan birkaç gün önce başka suçlardan yakalanarak cezaevine gönderildiği ifade edildi. Şüphelilerin ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda 4 kilo 357 gram esrar, 88 gram bonzai, 9 ectasy ve 2 adet esrarlı sigara ele geçirildi. Emniyete getirilen şüpheliler sorguya alındı. Polis uyuşturucu satın aldığı belirlenen 30 kişinin de emniyette ifadesinin aldıktan sonra serbest bıraktı.

BONZAİ    

Yapılan tespitlerde şüphelilerin Türkiye'de bulunmayan ve Avrupa'da üretilen Bonzai adı verilen uyuşturucu sattıkları anlaşıldı. Bonzaiyi yurt dışından getiren şüpheliler 200 liraya satıyordu. Islak mendil poşeti büyüklüğünde olan bonzai, çeşitli kimyasal maddelerle hazırlanan spreyin herhangi bir bitkiye sıkılmasıyla elde ediliyor. Sprey sıkılan bitki ince ince kesilerek sigara kağıdına sarılıyordu. Bu uyuşturucunun yüksek derecede bağımlılık yaptığı ifade edildi. Hazırlanan spreyin içindeki kimyasal maddeler ise bilinmiyor. Ayrıca polisin yaptığı operasyonlarda ilk kez bonzai ele geçirildiği belirtildi.

"TERSTEN KONUŞALIM"

Polisin yaptığı teknik takip sırasınrda şüphelilerin kendi aralarında sipariş verirken tersten konuştukları ifade edildi. Bonzaiye "iaznob", Esrara, "rarse" diyen şüphelilerin oyununu yine kendileri bozdukları öğrenildi. Şüphelilerin sipariş vermeden önce "Hadi tersten konuşmaya başlayalım" dedikleri polislerin de bu sayede şüphelilerin konuşmalarını kolaylıklı çözdüğü ifade edildi. Emniyette sorgusu tamamlanan 19 şüpheli Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne sevk edildi.

 

Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
30/06/2011 - 22:57
Kobi Kobi ,

dusunmeyi gerektirecegi icin anlayamayabilirlerdi.
9
63
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
30/06/2011 - 22:13
KOBI KOBI
Hic gulunecek bir gun degilken guldurdun valla sagol:-))))))))))
6
39
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
30/06/2011 - 21:33
-Yok ya böyle bir olay dünya üzerinde yok,ülkeler geziyorum,insanlar taniyorum,kiminin rengi farkli kiminin sesi,lakin materyal ayni;et kemik,lakin gel geleim bize,bu seytanin bile aklina gelmeyecek tersten konusma da adimiza patentlendiya,daha kork dünya bizden
kork..! :)
4
1
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
30/06/2011 - 21:10
TERSTEN KONUŞANLAR ÇETESİ :)
2
2
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
30/06/2011 - 18:27
Polis, polisler ev bunların üstleri, sorumluları dinlemelerde konuşmaların Öz mü Öz Türkçe ve tersten olduğunu nasıl, neden, niçin, niye, ne oldu da anlayamadı ? Ya anlayamıyorum ben bunu. Biri bana izah etsin lütfen. Olacak şey mi bu ya ? Sinirden tir tir titriyorum şu anda...
8
84
 ADnet  
Reklam için
© Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding