Gündem Haberleri

  180 özel harekat polisi ve 5 komando timi ile operasyon

  AA
  02.10.2015 - 20:24 | Son Güncelleme:

  Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından terör örgütü PKK'ya yönelik başlatılan geniş çaplı operasyona, 180 özel harekat polisi ile 5 komando timinin katıldığı, 10 kobra, 11 zırhlı araç ve 2 panzerin de destek verdiği belirtildi. 17 teröristin etkisiz hale getirildiği operasyonda güvenlik güçlerinde can kaybı ve yaralanma olmadı.

  Silvan'da, saat 07.00'de ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından başlatılan helikopter ve tank destekli operasyonda hendek kazan ve kamufle olmak için mahalle aralarına çarşaf ve branda astığı görülen teröristlerin birçok noktaya patlayıcılarla tuzak kurduğu öğrenildi.

  Yüksek binalara keskin nişancıların yerleştirildiği gözlenen operasyonda bazı mahallelerde ateş yakan terör örgütü mensupları, polis ekiplerine zaman zaman uzun namlulu silah ve roketatarla saldırı gerçekleştirdi.

  180 özel harekat polisi ve 5 komando timi ile operasyon

  Operasyona, 180 özel harekat polisi ile 5 komando timinin katıldığı, 10 kobra, 11 zırhlı araç ve 2 panzerin de destek verdiği belirtildi. 17 teröristin etkisiz hale getirildiği operasyonda güvenlik güçlerinde can kaybı ve yaralanma olmadı.

  Operasyonu bazı vatandaşların pencere ve balkonlardan izlediği görüldü.

  İlçede ikinci bir emre kadar ilan edilen sokağa çıkma yasağı sürüyor.

  Etiketler: operasyon , DİYARBAKIR , gündem
  Son Dakika Haberler

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı