Gündem Haberleri

  18 Nisan'da asıl sürprizi MHP yapacak

  Hürriyet Haber
  13.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Çankırı'da yaklaşık 10 bin kişiye hitap eden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 18 Nisan seçimlerinde sürprizi yapacak ve kazanacak partinin MHP olduğunu söyledi.

  5 Mart günü Çankırı Valisi Ayhan Çevik'e düzenlenen bombalı saldırıda 3 kişinin ölmesi, 8 kişinin de yaralanması nedeniyle Çankırılılar'a başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerini ileten Bahçeli, binlerce kişinin katilinin yargılama sürecinin başladığını hatırlatarak, kimsenin bağımsız yargıya müdahale etmemesi gerektiğini söyledi. Bahçeli, ‘‘Gerek içeriden, gerekse dışarıdan yargıya müdahale etmek isteyenlere müsaade etmeyiz. Türk adaleti ne karar verirse o uygulanacaktır. Bu konuda şehit aileleri ve toplum vicdanını rahatsız edecek olaylara Türk milliyetçileri müsaade etmeyecektir’’ dedi.

  1995 seçimlerinden sonra Türk siyasetinde başlayan ve hızla ilerleyen yozlaşmaya 18 Nisan seçimlerinde son verme çağrısında bulunan Bahçeli, MHP'nin Türkiye'nin gerçeklerini ortaya koyup ilkeli, seviyeli ve dürüst siyasi anlayış getireceğini söyledi. Öte yandan Çankırı Belediyesi, bombalı saldırıda yaralanan Vali Ayhan Çevik'in adını Sinema Caddesi'ne verdi. Bahçeli miting sonrası Vali Çevik'in adının verildiği caddeye isim plakasını törenle çaktı.

  Belediye ayrıca, aynı saldırıda şehit olan koruma polisi Nurettin Cinsoy'un adını patlamanın meydana geldiği Mektepler Sokağı'na, ölen öğrenciler Fatma Dönmez'in adını yeni açılan bir sokağa, Emrah Ersoy'un adını ise Tel Sokağı'na verdi.  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı