Gündem Haberleri

  18 günlük kiracı ve kefil albay aranıyor

  Murat ŞAHİN / ANKARA
  25.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ankara polisi, 20 kilogram TNT patlayıcı bulunan evi 18 günlüğüne kiralayan Vuslat D. ve ona kefil olduğu iddia edilen muvazzaf albayın peşine düştü.

  ANKARA’da, 21 Ocak Cumartesi akşamı Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği’nde görevli memur İran uyruklu Farbakhti S.’nin yeni taşındığı evin bodrumunda bulduğu şüpheli paketleri polise ihbar etmesi üzerine ele geçirilen 20 kilogram TNT ile ilgili soruşturma sürüyor. 1 Kasım 2011’de emlakçı Safure D.’ye kendisini Diş Hekimi olarak tanıtan Vuslat D., Elvankent Banka Evleri B-17 Blok’taki daireyi kiralamak istedi. Emlakçı Safure D. kefil isteyince de Vuslat D., muvazzaf albay olarak tanıttığı bir kişiyi getirdi.
  Kimliğinin açık yazılmasını istemeyen emlakçı, şunları söyledi: “Vuslat D., yanında 3-4 yaşlarında bir kız çocuğuyla geldi ve annesinin bu civarda oturduğunu, kendisinin de bir ev kiralamak istediğini söyledi. Kendisini diş doktoru olarak tanıttı. Kocasının da pilot olduğunu, işi nedeniyle şehir dışında bulunduğunu, çocuğun bakımı için annesinin yakınına yerleşmek istediğini söyledi. Memur kefil isteyince de kimlik kartını kontrol ettiğim bir albay geldi. Ben de albayı güvenilir bulunca herhangi bir kimlik belgesi kopyası almadan evi 400 liraya kiraya verdim. Bu olaydan 18 gün sonra Vuslat D. evden çıkmak istediğini söyledi. Ben hanımefendinin eşini ilk kez ev boşaltılırken gördüm. Uzun boylu, genç ve yakışıklı bir beyefendiydi.”

  Söz konusu dairenin bulunduğu apartmanda oturan ev sahibi Turan Başar ise şunları söyledi: “Evi 2011 Haziran’ında emlak danışmanı Safure D.’ye teslim ettim. O da Kasım başında telefon ederek, bir kiracının olduğunu ve kefillerinin sağlam olduğunu söyledi. Biz eşimle o sırada Erzurum’a gitmiştik, döndüğümüzde kiracılar evi boşaltmıştı.”

  Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, evi kiralayan kadınla kendisini muvazzaf albay olarak tanıtan kişiyi bulmak için özel ekip oluşturdu. Polis, sitenin bulunduğu çevredeki tüm kamera kayıtlarını incelemeye aldı. Ele geçirilen patlayıcıların kriminal incelemesi devam ediyor.   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı