GeriGündem 177 kişilik işe 4 bin 848 başvuru
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

177 kişilik işe 4 bin 848 başvuru

ZONGULDAK’ta, Türkiye Taşkömürü Kurumu’nda (TTK) 27 farklı meslekte istihdam edilecek 177 işçi için verilen ilana 4 bin 848 kişi başvuruda bulundu.

TTK’nın, acil tıp teknisyeni, demiryolu frencisi, elektrik işçisi, iş makinesi operatörü, kaynak teknisyeni, lokomotif sürücüsü, aşçı, sıhhı tesisatçı, şoför, gemici, kılavuz kaptan gibi yer üstü meslek dallarında 139, yer altı hazırlık işlerinde çalıştırmak üzere de 38 personel talebi için Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’ne başvurular 27 Mayıs’ta başladı. Dün sona eren kayıtlar sonunda 177 kişilik işe 4 bin 848 kişi başvuruda bulundu. Meslekler arasında en fazla başvuru, bin 151 kişi ile yeraltı hazırlık işçiliğine oldu.

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Gönül Demirsu, Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndan (KPSS) en az 60 puan alanların başvuru yapabildiğini belirterek, 4 bin 848 kişiden şartlara uyan 2 bin 919 kişinin müracaatının kabul edildiğini söyledi. Demirsu, yönetmeliğe göre işe alınacak kişi sayısının 3 katının mülakata katılacağını, bu kişilerin de KPSS puanlarına göre belirleneceğini kaydetti. Demirsu, mülakatın TTK’nın belirleyeceği gün ve saatte yapılacağını bildirdi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle