Gündem Haberleri

  1733 ekiple ruhsatsız silah baskını

  Fevzi KIZILKOYUN / ANKARA
  02.12.2017 - 21:53 | Son Güncelleme:

  HÜRRİYET’in “Ses Ver” kampanyasıyla dikkat çektiği bireysel silahlanmada kaçak üretim ve satışlara karşı Türkiye genelinde harekete geçildi.

  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatıyla Türkiye’nin 81 ilinde aynı anda jandarma ve polis ekiplerince av bayilerine baskın yapıldı. Operasyon, bireysel silahlanmanın önüne geçilmesi, ruhsatsız silah satışının önlenmesi için Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Özel Güvenlik Daire Başkanlığı ile Asayiş Daire Başkanlığı koordinesinde yürütüldü. İthali, üretimi, satın alınması, satılması, bulundurulması yasak olan kesici alet ve silahlar ile ilgili olarak il merkezleri ve ilçelerdeki av bayilerine yönelik denetimlere 1733 ekip, 6 bin 085 personel katıldı. Ülke genelinde 2 bin 717 işyeri kontrol edildi.

  667 TÜFEK, KILIÇ, KASATURA
  Denetimlerde 227 işyerine adli, 200 işyerine idari işlem yapılarak 204 bin 126 lira idari yaptırım uygulanırken, 667 tane standarda aykırı yivsiz tüfek, 1792 standardına aykırı yivsiz tüfek aksamı, (katlanır dipçik, tabanca kabza, tahdit tapası olmayan yüksek kapasiteli şarjör), tabanca dönüşüm kitleri, üretilmesi yasak olan kılıç, kasatura, oluklu bıçak, hançer, sustalı ele geçirildi.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı