Ana Sayfa
Son dakika :
Haber
Yaşam
İlanlar
İnteraktif
Arşiv
03 Mart 2015 Salı 01:10

 ADnet  
Reklam için
Hürriyet Anasayfa > Tüm Gündem Haberleri

Manisa'da Ak Parti eğilim yoklaması sonuçlandı

Paylaş
Benimsayfam'da Paylaş
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
İlker KILIÇASLAN/MANİSA, (DHA) 21 Mart 2011
AK Parti, Manisa’da milletvekili aday adayları temayül yoklaması yaptı. Yoklamada, Ahmet Sofuoğlu 1319 oy alarak birincisi sırada yer aldı.

Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi’nin Kenan Evren Sanayi Sitesi içindeki konferans salonunda yapılan Ak Parti milletvekili aday adayları temayül yoklamasına 48 aday adayı katıldı. Temayül yoklamasını Ak Parti Uşak Milletvekili Nuri Usla, Bursa Milletvekili Mehmet Emin Tutan ve Ak Parti Genel Merkez Gençlik Kolları yöneticisi İlker Barutçu yönetti. Temayül yoklamasında, Ak Parti Manisa milletvekilleri ile il başkanlığı görevinden istifa eden Abdurrahim Arslan’ın yer almadı.

Sabahın ilk saatlerinden itibaren yoklamanın yapılacağını Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi kongre salonu önüne gelen adaylar kendilerini tanıtmak amacıyla bastırdıkları el ilanı, afiş, kartvizit ve pankartları astı. Gün boyu Ak Parti seçim müziklerinin çaldığı salon önünde adaylar oy kullanacak üyelerle tek tek ilgilendi.

3 BİN 200 ÜYE OY KULLANDI

Yoklama öncesinde Ak Parti Manisa İl Başkanı Murat Baybatur kamuoyunu bilgilendirmek için açıklamada bulundu. Baybatur il genelinde toplam 3 bin 200 il, ilçe, gençlik ve kadın kolları yöneticisi üyenin oy kullandığını ifade etti. Temayül yoklamasında ilk 10’a giren adayların Salı günü Genel Merkez tarafından tek tek çağrılacağını ve mülakata tabi tutulacağını belirten Baybatur, "Merkezde 450 üye oy kullanacak. Biz bu yoklamanın Manisa’mıza hayırlı olmasını diliyoruz" dedi.

İLK 10’DA KİMLER VAR

Milletvekilliği aday adaylığı yoklamasında Ahmet Sofuoğlu 1319 oy alarak birincisi sırada yer aldı, 1102 oy alan Arif Koşar ikinci, 1003 oy alan Mustafa Irmak ise üçüncü oldu. 4’üncü sırada 978 oyla Ünal Kaya, 5’inci sırada 950 oyla Mehmet Uçak, 6’ıncı sırada 915 oy ile Muzaffer Yurttaş, 7’inci sırada 911 oyla Murat Erbil, 8’inci sırada 830 oyla Mehmet Büker, 9’uncu sırada 819 ile Uğur Aydemir ve 10’uncu sırada 790 oy ile Saithan Bakşi yer aldı.

MHP’DEN AK PARTİYE GEÇTİ

Ak Parti Manisa il teşkilatı ayrıca yaptığı temayül yoklamasında MHP Manisa İl Başkanı Uğur Üncü’nün amcasının oğlu olan Atilla Üncü’ye parti rozeti taktı. Merkez Karaağaçlı beldesinden MHP üyesi olan Atilla Üncü’nün rozetini İl Başkanı Murat Baybatur taktı. Ak Parti’ye geçen eski MHP’li Atilla Üncü yaptığı açıklamada, "8 yıldır istikrarlı bir yönetim sergileyen Ak Parti saflarına katılmaktan çok mutluyum" dedi.

HAZIRLIKLAR TAM GAZ

Ak Parti İl Başkanı Murat Baybatur, 12 Haziran Genel Seçimleri öncesinde parti olarak hazırlıkların tam yol ilerlediğini belirterek, "Milletimiz bundan önce girdiğimiz iki seçimin ikisinde de Ak Parti’ye güvendi ve oylarını katlayarak iktidar yaptı. Bu seçim Cumhuriyet tarihimizin en önemli seçimlerinden birisidir. Bu seçimden sonra milletimiz kendi anayasasını yapacak. Manisa’da da oylarımızı katlayarak bu seçimlerden galip çıkmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.İhtiyaçlarınıza Yönelik Tüm Kredileri Kıyaslayın
 
Yorumlarınızı Yazınız
Bu haber hakkında henüz yorum yok
Diğer Haberler
Tüm Haberler
  Hürriyet Kurumsal Hürriyet USA Hürriyet Avrupa Hürriyet Emlak Yenibiris.com Hürriyet Aile Hürriyet Oto İddaa Avrupa Birliği DYH