Ana Sayfa
Son dakika :
Haber
Yaşam
İlanlar
İnteraktif
Arşiv
09 Ekim 2015 Cuma 23:06

 ADnet  
Reklam için
Hürriyet Anasayfa > Tüm Gündem Haberleri

Danıştay 14’üncü Daire Başkanı Artuk

Paylaş
Benimsayfam'da Paylaş
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
16 Mart 2011
Danıştay 14’üncü Daire Başkanı Artuk
Yargıtay’da yeni kurulan 6 dairenin ardından Danıştay’da yeni kurulan 14’üncü Daire’nin başkanlık seçimi de dün tamamlandı.

Danıştay 14’üncü Daire Başkanlığı’na 6’ncı Daire üyesi Levent Artuk seçildi. Danıştay’da 7 Mart’ta başlayan seçim sürecinde, yeni kurulan iki daireden 15’inci Daire Başkanlığı seçimi sonuçlanmıştı. Danıştay 2’nci Daire üyesi Kırdar Özsoylu, 15’inci Daire Başkanlığı’na seçilmişti. Ancak, yeni üyelerin boş oy atması nedeniyle 14’üncü Daire başkanı bir süre seçilememişti. Levent Artuk’ün Danıştay 14’üncü Daire Başkanlığı’na seçilmesiyle Danıştay’ın iki yeni dairesinin başkanı da belirlendi. Yüksek yargıda yeni kurulan 8 dairenin başkanlık seçimleri de böylece sonuçlandı.
22’nci Hukuk Dairesi Başkanlığı’na 9’uncu Hukuk Dairesi Üyesi Remzi Balta, 23’üncü Hukuk Dairesi Başkanlığı’na 19’uncu Hukuk Dairesi Üyesi Mahmut Bilgen seçildi. Ceza dairelerindeki seçim sonuçları ise şöyle:
“12’nci Ceza Dairesi Başkanlığı’na 9’uncu Ceza Dairesi üyesi Ayşe Doğan, 13’üncü Ceza Dairesi Başkanlığı’na 3’üncü Ceza Dairesi üyesi İsmail Rüştü Cirit, 14’üncü Ceza Dairesi Başkanlığı’na 5’inci Ceza Dairesi Üyesi Fevzi Elmas, 15’inci Ceza Dairesi Başkanlığı’na 2’nci Ceza Dairesi Üyesi Haydar Erol seçildi.”

İhtiyaçlarınıza Yönelik Tüm Kredileri Kıyaslayın
  Yorum Sayısı 2 / 2     Yorumlarınızı yazmak için tıklayın >>
Bu haberin diğer yorumları
ibraim yilmaz 16/03/2011 - 12:35
seçim önemli değil. yandaş mı değil mi onu söyleyin. örneğin YÖK gibi mi, yoksa çağdaş Mustafa Kemal Atatürk Cumhuriyeti vatandaşı mı
Çok İyi %25 İyi %17 Normal %22 Kötü %20 Beğenmedim %14
Ali Yücel 16/03/2011 - 12:08
Sayın Başkan Artuk Bey,yeni göreviniz sizin için ve milletimiz için hayırlı olsun.Umarız ki bu coğrafyanın ve kendi insanımızın değer ve yargılarına saygılı milletimizin unutmayacağı bir başkan olursunuz.Yoksa mezarların,kendilerinin vaz geçilmez olduğunu sanan insanlarla dolu olduğunu siz de bilmek
Çok İyi %16 İyi %21 Normal %21 Kötü %21 Beğenmedim %18
Bu haberin diğer yorumcuları
YORUM ANALİZ
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Hürriyet veya hurriyet.com.tr sorumlu tutulamaz.
  Yorum Sayısı 2 / 2     Yorumlarınızı yazmak için tıklayın >>
Bu haberin diğer yorumları
Diğer Haberler
Tüm Haberler
  Hürriyet Kurumsal Hürriyet USA Hürriyet Avrupa Hürriyet Emlak Yenibiris.com Hürriyet Aile Hürriyet Oto İddaa Avrupa Birliği DYH