Ana Sayfa
Son dakika :
Haber
Yaşam
İlanlar
İnteraktif
Arşiv
10 Ekim 2015 Cumartesi 13:52

 ADnet  
Reklam için
Hürriyet Anasayfa > Tüm Gündem Haberleri

‘Kaçakçı’ diyerek Türkleri vurmayın

Paylaş
Benimsayfam'da Paylaş
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
15 Şubat 2011
‘Kaçakçı’ diyerek Türkleri vurmayın
İran’a resmi ziyarette bulunan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İran tarafından kaçakçı oldukları iddia edilen Türklerin sınırda öldürülmesi olayını heyetlerarası görüşmelerde gündeme getirdi.

Gül, bu kişilerin öldürülmeden engellenebileceğini belirterek, İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad’dan güvenlik makamlarını uyarmasını istedi. Gül, sınırdaki olaylar ile ilgili talebini iki ülke arasındaki güvenlik ve işbirliği ve terörle mücadele konusunun ele alındığı sırada dile getirdi. Gül, “Kanunsuz iş yapanları muhakkak ki takip etmek gerekir. Ama bu işin insani boyutu da var. Bu kişiler öldürmeden engellenebilir, güvenlik makamlarınızı uyarın” dedi. İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad da Gül’ün sözlerine katıldığını belirterek, iki ülke sınır yetkililerinin görüşmeler yapmasını istedi.

2003’te uyarmıştım

Gül, Ahmedinejad ile görüşmesinin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında Ortadoğu ülkelerinde son dönemde yaşanan karışıklıkların sürpriz olmadığını belirterek, “Ben 2003 yılında Tahran’da, burada bir İslam Konferansı toplantısında konuşma yapmıştım ve şu değerlendirmede bulunmuştum, hiçbir ayrım yapmadan bütün ülkeler, hep beraber, hepimiz evlerimizin içini düzene koymamız gerekir.” Cumhurbaşkanı Gül, Ahmedinejad ile başbaşa görüşmelerinde iki ülke ilişkilerinin yanısıra İran’ın nükleer programı ve bölgedeki son halk ayaklanmalarıyla başlayan gelişmeleri ele aldıklarını söyledi. Gül, Ortadoğu’da ve İslam dünyasında çok önemli, köklü değişimler yaşandığını belirterek, “Bütün bu gördüğümüz olup bitenlerden arzumuz şu ki her ülkenin güçlü, halklarının onurlu ve daha mutlu bir şekilde çıkması ve bu süreçlerin kısa sürmesi” dedi.

En düşük faizli krediye başvurmak için tıklayın!
  Yorum Sayısı 3 / 5     Yorumlarınızı yazmak için tıklayın >>
Bu haberin diğer yorumları
süleyman er. 15/02/2011 - 11:42
İRANA KAÇAN KATİL HİZBULLAHCILARAMI MESAJ ACEBA.?
Çok İyi %20 İyi %18 Normal %22 Kötü %18 Beğenmedim %18
Halil Efe 15/02/2011 - 9:14
BU KAÇAKÇILAR TÜRK DEĞİLKİ PKK.LI KAÇAKÇILAR BIRAKIN VURSUNLAR.
Çok İyi %29 İyi %18 Normal %17 Kötü %17 Beğenmedim %17
süleyman er. 15/02/2011 - 8:24
ORADA SADECE EROYİN KAÇAKCISI pkk. LILAR VAR SN CUMHURBAŞKANI. TÜRK FALAN YOK ORADA KAÇAKCILIK YAPAN.
Çok İyi %27 İyi %18 Normal %15 Kötü %18 Beğenmedim %20
Bu haberin diğer yorumcuları
haluk bekir taşkesen
ismail öksüz
YORUM ANALİZ
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Hürriyet veya hurriyet.com.tr sorumlu tutulamaz.
  Yorum Sayısı 3 / 5     Yorumlarınızı yazmak için tıklayın >>
Bu haberin diğer yorumları
Diğer Haberler
Tüm Haberler
  Hürriyet Kurumsal Hürriyet USA Hürriyet Avrupa Hürriyet Emlak Yenibiris.com Hürriyet Aile Hürriyet Oto İddaa Avrupa Birliği DYH