Gündem Haberleri

  17 yaşındaki kıza tecavüze ceza yağdı

  DHA
  05.05.2010 - 14:10 | Son Güncelleme:

  ESKİŞEHİR’de 3 yıl önce 17 yaşındaki A.K.'ye tecavüz emek suçundan yargılanan 5 kişi, 6 ile 29 yıl arasında değişen hapis cezalarına çarptırıldı.

  Erenköy Mahallesi’nde 1 Haziran 2007 tarihinde meydana gelen olayda Hasan Hüseyin Kaçak (22), 24 Kasım İlköğretim Okulu önünden yürüyerek evine giden, önceden tanıdığı A.K.’nin yanına otomobille yaklaşarak konuşmak istediğini söyledi. A.K.’nin konuşmak istemediğini belirtmesi üzerine Hasan Hüseyin Kaçak iddiaya göre, “Araca binsen iyi olur, binmesen kötü olur” diye tehdit ederek otomobiline bindirdiği A.K.’yi, arkadaşları Hilmi Kırık (21), Hasan Davran (32), Veli Namal (20) ve Ahmet Küçükşahin’in (43) içki içtikleri bir eve götürdü.

  Hasan Hüseyin Kaçak evden dışarı çıktıktan sonra, iddiaya göre evde bulunanlardan Hasan Davran, Hilmi Kırık ve Ahmet Küçükşahin, zorla içki içirdikleri A.K.’ye sırayla tecavüz etti.

  HIRSIZLIK DA YAPMIŞLAR

  A.K.’nin eve dönüp olayı ailesine anlatmasının ardından şikayet üzerine Hasan Hüseyin Kaçak, Veli Namal, Hilmi Kırık, Hasan Davran ve Ahmet Küçükşahin polis tarafından yakalandı. Sorgulamalarında 3 ev ile 8 işyerine hırsızlık amacıyla girdikleri de belirlenen 5 şüpheli, çıkartıldıkları mahkemece tutuklandı. Şüpheliler hakkında hırsızlık suçundan Asliye Ceza Mahkemesi’nde, A.K.’ye tecavüz etmek ve alıkoyma suçundan da Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.

  CEZA YAĞDI

  Eskişehir 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde tecavüz ve alıkoyma suçundan yargılanan 5 sanık, 3 ay önce yapılan duruşmada tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dün yapılan duruşmaya, başka bir suçtan tutuklu olan Hasan Davran katıldı. Diğer tutuksuz sanıklar Hasan Hüseyin Kaçan, Hilmi Kırık, Veli Namal ve Ahmet Küçükşahin ile tecavüze uğrayan A.K. ise katılmadı.

  Mahkeme heyeti A.K.’ya iki kez tecavüz etmekten sanık Hasan Davran’ı tecavüz ve alıkoyma suçundan 29 yıl, Ahmet Küçükşahin’i tecavüz ve alıkoyma suçundan 24 yıl 6 ay, Hilmi Kırık’ı tecavüz ve alıkoyma suçundan 16 yıl, Hasan Hüseyin Kaçak’ı alıkoyma suçundan 6 yıl ve Veli Namalı’yı da alıkoyma suçundan 6 yıl hapis cezasına çarptırdı.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı