Gündem Haberleri

  17’lik sürücüye yine aynı ceza

  İsmail AKDUMAN/DHA
  24.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  2005’te, bir çocuğun ölümüne, bir çocuğun da yaralanmasına neden olan 17 yaşındaki ehliyetsiz sürücüye bir kez daha 2 yıl 11 ay hapis cezası verildi.

  SAMSUN’da, kız arkadaşıyla şakalaşırken kontrolünü kaybettiği otomobil ile çarptığı iki çocuktan birinin ölümüne yol açan ehliyetsiz 17 yaşındaki sürücünün yargılanması tamamlandı. Şimdi 21 yaşında olan Burak Erkak bir kez daha aynı cezaya çarptırıldı. Olay, 2005 yılı Eylül ayında meydana geldi. O tarihte 17 yaşında olan Burak Erkak, bir arkadaşının kiraladığı otomobili ödünç alarak gezmeye çıktı. S evgilisi Elif C. ile buluşan Erkak, aşırı hız nedeniyle aracın kontrolünü yitirince bankete çarpıp, yol kenarındaki evin bahçesine uçtu.

  Bahçede oynuyorlardı

  Otomobil bu sırada bahçede oynayan Ömürcan Birinci (3) ile Pınar Bayram’a (4) çarparak ağır yaraladı. Pınar yaşamını yitirirken Burak Erkak tutuklandı. 5 ay tutuklu kalan Burak Erkak’a, 2006 yılı şubat ayında, yaşının 18’den küçük olması nedeniyle 2 yıl 11 ay 16 gün hapis cezası verildi. Yargıtay’a giden dosya Erkak’ın çocukları koruma yasasından yararlanıp yararlanamayacağının araştırılması için tekrar yerel mahkemeye gönderildi. Dün son kez hakim karşısına çıkarılan Burak Erkak, önceki savunmalarını tekrar ederken, “Kız arkadaşımla el şakası yapıyorduk. Virajı görmedim. Kazanın nasıl olduğunu bile anlamadım. Çok üzgünüm” dedi. Mahkeme, bir ölüme, bir de yaralanmaya neden olan sanığa yine aynı cezayı verdi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı