Gündem Haberleri

  17’lik baba da hapse konuldu

  Erhan GÖĞEM/DHA
  11.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Hastane tuvaletinde doğuran 15 yaşındaki liseli kızın 17’lik sevgilisi yakalandı. “Kendi isteğiyle birlikte olduk. Hamile olduğundan haberim yoktu” diyen sevgili de tutuklandı.

  KIRIKKALE’de önceki gece karnının sürekli ağrıdığını belirterek annesiyle gittiği Hacı Hidayet Doğruer Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nin tuvaletinde doğum yaptıktan sonra kaçan ve doğurduğu kız bebek ölen lise birinci sınıf öğrencisi 15 yaşındaki H.D. ile çocuğun babası 17 yaşındaki M.K. tutuklandı. H.D. ile M.K. dün Kırıkkale 2’nci Sulh Ceza Mahkemesi’nde ayrı ayrı hâkim karşısına çıkarıldı.

  Aradım, konuşmak istemedi

  M.K. ifadesinde, H.D. ile 2008 Ağustos’undan itibaren arkadaşlık yaptıklarını, Nisan 2009’da ise ayrıldıklarını belirterek şunları söyledi: “Bu sürede haftada en fazla bir kez cinsel ilişkiye girdik. 2009’un Nisan ayı başında ayrıldığımızda kesinlikle hamile olduğunu bilmiyordum. Ayrıldıktan bir müddet sonra H.D.’nin karnında hafif şişme fark edince, kendisine bir not yazarak, ‘Seninle çok önemli olduğunu düşündüğüm bir konuda konuşmak istiyorum. Eğer konuşmak istersen, konuşup halledelim’ dedim. Ancak kağıdın başka birinin eline geçme ihtimalini düşünerek hamilelikten bahsetmedim. Benim şüphem hamilelik üzerineydi. Ancak bana cevap olarak, `Ayrıldıktan sonra senin ne olduğunu öğrendim. Kesinlikle beni rahatsız etme’ diye mesaj attı. Bir erkek arkadaşı ile gördükten sonra H.D. ile bir daha görüşmedim. Ben H.D.’ye zorla da sahip olmadım. Ayrıca yaşının 15’ten küçük olduğunu da bilmiyordum. Büyük olduğunu düşünerek hiç sormadım.” H.D. ise ifadesinde, M.K.’nın kendisine zorla sahip olduğunu öne sürdü. H.D. Delice Kapalı Cezaevi’ne, M.K. ise Sulakyurt Kapalı Cezaevi’ne gönderildi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı