Gündem Haberleri

  17 gözaltı 6'sı serbest

  İSTANBUL- ANKARA
  10.09.2015 - 00:06 | Son Güncelleme:

  Hürriyet Gazetesi’nin merkezine önceki gece sopalı-taşlı baskına katılanlarla ilgili soruşturmada dün 17 kişi gözaltına alındı. 6 şüpheli Bağcılar Emniyet Müdürlüğü’nde ifade verdikten sonra serbest bırakıldı. Kameralara yansıyan baskın görüntülerinden diğer saldırganların da kimlik tespitleri yapılıyor.

  Hürriyet gazetesinin İstanbul Bağcılar’daki merkezine 48 saat geçmeden düzenlenen iki saldırının ardından başlatılan soruşturma sürüyor. Polis önceki gece düzenlenen 2. saldırı sırasında Hürriyet’in önünde oldukları tespit edilen 15 kişiyi gözaltına aldı. Bu kişilerden 6’sı sorgulanıp bırakıldı. Diğer kişilerin kimliklerinin belirlenmesi için güvenlik kamerası görüntüleri inceleniyor.

  17 gözaltı 6sı serbest

  Salı gecesi Hürriyet’e düzenlenen saldırı sırasında gazetenin önünde oldukları tespit edilen 6 kişi, dün Bağcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü’nce gözaltına alındı. Bağcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro’da sorgulanan şüpheliler ifadelerinde, gazete binasına protestoya katılmak için geldiklerini, taşlı ya da sopalı bir saldırının içinde olmadıklarını öne sürdü. 6 kişi Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı. Başsavcılık, ifade tutanaklarının kendilerine gönderilmesini istedi. Akşam saatlerinde de Hürriyet gazetesine salı gecesi düzenlenen saldırıyla ilgili 9 kişi daha gözaltına alındı. Bağcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü, İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstanbul Güvenlik Şube Müdürlüğü’nün Hürriyet’e saldırıyla ilgili kimlik tespit çalışmaları da sürüyor. Polis yetkilileri, Hürriyet Gazetesi’nin güvenlik kamerası görüntülerinin incelendiğini, her iki saldırıyla ilgili kimlikleri tespit edilen kişilerin gözaltına alınacağını belirtti.

  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı da önceki gece başkentte Hürriyet’in matbaasının bulunduğu Doğan Printing Center (DPC) binasına taşlı saldırıda bulunan şüpheliler hakkında ‘mala zarar verme’ ve ‘Toplantı ve Gösteri Kanunu’na muhalefet’ten soruşturma başlattı.

  17 gözaltı 6sı serbest

  TERÖR VE İSTİHBARAT BİRİMİ DE BAKIYOR

  Savcılığın, şüphelilerin kimliklerini belirlemeye çalıştığı öğrenildi. Ankara Emniyet Müdürlüğü yetkilileri,”Asayiş ekibinin dışında olayın hassasiyeti nedeniyle terör ve istihbarat birimleri de görevlendirildi. Saldırganların tespiti için görüntüler inceleniyor” bilgisini verdi. Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.’nin avukatlarından Mutluhan Karagözoğlu da dün savcılığa suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusu dilekçesi ile birlikte olay anına ilişkin görüntüler de savcılığa teslim edildi. Suç duyurusu dilekçesinde, Doğan Printing Center’a zarar veren şüphelilerin kimliklerinin tespit edilerek cezalandırılmaları talep edildi.

  17 gözaltı 6sı serbest Hürriyet Gazetesi'ne ikinci saldırı

  Etiketler: gözaltı , gündem
  Son Dakika Haberler

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı