Gündem Haberleri

  17 bin öğretmen atanacak

  ANKARA
  21.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Göreve geldikten sonra ilk kez karne dağıtan Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, ikinci yarı yılda kadrolu 17 bin öğretmen alınacağını söyledi.

  OKUL öncesi, ilköğretim ve ortaöğretimdeki yaklaşık 17 milyon öğrenci dün karne aldı. Okula bu yıl başlayan 1 milyon 259  bin ilköğretim öğrencisi ise dün karneyle tanıştı. Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer de dün bakanlık göreviyle ilk kez karne verdi. Kaynaştırma eğitiminin de verildiği Milli Eğitim Vakfı (MEV) Gökkuşağı EÇEM Anaokulu ve İlköğretim Okulu’ndaki törene katılan Dinçer’i engelli öğrenciler, çiçeklerle karşılandı. Dinçer için engelli öğrenciler özel dans gösterisi yaptı.

  Serbest kıyafete ‘Oley’

  Sınıfları tek tek gezerek, öğrencilere karnelerini veren Dinçer, öğrencilere, “Serbest kıyafet ister misiniz?” diye sordu. Öğrencilerin yanıtı “Oley! Süper” oldu. Dinçer, karne dağıtım töreninde yaptığı konuşmada da şunları söyledi: “Asla zayıflarınız için üzülmemelisiniz oradaki zayıflığında kendinizi geliştireceğiniz bir alan olmasını görmenizde yarar var. Velilere de hatırlatmak istiyorum, karnelerdeki zayıflar çocuklar için kızılacak alanlar değil, tam aksine bizim çocuklarımız ile beraber ilgi ve desteğimizi artıracağımız bölge ve alanları gösteriyor. Karne sadece öğrencinin değil, öğretmenin çabasını da gösteren bir belgedir.”

  Atamalar Şubat’a yetişecek

  Bakanı Dinçer, karne töreninin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada Şubat’ta 17 bin öğretmen alınacağını söyledi. Dinçer, “17 bin öğretmenimizi Şubat’ta, ikinci dönemin başında hemen yetiştirecek şekilde bürokratik işlemleri tamamlayacağız ve alacağız” dedi. Dinçer, ataması yapılacak 17 bin öğretmenin kadrolu olarak alınacağını belirterek, branşların ve illerin, çok yakında yayımlanacak kılavuzda yer alacağını belirtti.

  Okullarda 2’nci yarı yıl 6 Şubat Pazartesi günü başlayacak. Milli Eğitim Bakanlığının FATİH Projesi de 2’nci dönemde 17 ilde başlatılacak. Okullar  akıllı tahtalarla donatılacak. Öğrencilere ve öğretmenlere yaklaşık 12 bin tablet bilgisayar dağıtılacak.

  Benim karnem nasıl

  17 bin öğretmen atanacak

  Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’i Ankara MEV Gökkuşağı Eçem Anaokulu ve İlköğretim Okulu’nda, sınıflarında bekleyen öğrenciler, “Bakanı isteriz” sloganı attılar. Öğrenciler, daha sonra Dinçer’i alkışlarla karşıladılar. Dinçer, öğrencilere, “Sizin karneleriniz çok iyi ama benim karnemi hiç soran olmadı” deyince, bir öğrenci Dinçer’e, “Koskocaman Milli Eğitim Bakanısınız. Herhalde karneniz iyidir” diye yanıt verdi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı