Ana Sayfa
Son dakika :
Haber
Yaşam
İlanlar
İnteraktif
Arşiv
07 Ekim 2015 Çarşamba 15:26

 ADnet  
Reklam için
Hürriyet Anasayfa > Tüm Gündem Haberleri

Sedat Şahin tahliye edildi

Paylaş
Benimsayfam'da Paylaş
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
DHA - A.A 4 Ocak 2011
Sedat Şahin tahliye edildi
Organize suç örgütü lideri oldukları iddiasıyla İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Sedat Şahin, Ceza Muhakemeleri Kanunu'nun (CMK) 102. maddesi uyarınca tahliye edildi.

CEZAEVİNDEN ÇIKIŞTA BÖYLE KARŞILADILAR / Foto Galeri

NURİŞ KARDEŞLER DE TAHLİYELERİNİ İSTEDİ

“Taammüden adam öldürmeye azmettirmek”, “çıkar amaçlı suç örgütü kurmak ve yönetmek” ile “gasp” suçlarından dolayı 2005 yılından bu yana tutuklu yargılanan Sedat Şahin tahliye edildi.

Kandıra ilçesindeki Kocaeli 2 Nolu F Tipi Kapalı Cezaevi önünde toplanan yaklaşık 100 kişi, 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu'nun (CMK) 102. maddesi gereğince tahliye edilen Şahin'i alkışlarla karşıladı.

Oğlu Erkan Şahin'in de arasında bulunduğu yakınlarına görüşen Şahin, daha sonra otomobille cezaevi önünden ayrıldı. Bu arada Şahin'in yakınlarının yaklaşık 50 araçlık konvoy oluşturduğu görüldü.

Avukatı Ali Rıza Dizdar'ın Ceza Muhakemesi Kanunu'nun 102'inci maddesi kapsamında yapılan müracaatının değerlendirilerek tahliyesine karar verilen Şahin'in İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılandığı dava, 2005 yılında açılmıştı.

2005 yılının eylül ayından bu yana tutuklu bulunan Şahin'in de arasında bulunduğu 53 sanık hakkında hazırlanan iddianamede, Hüseyin Saral'ın İtalya'da öldürülmesi ile bir iş adamının öldürülmesine teşebbüs etme olaylarının da aralarında bulunduğu 6 eyleme yer veriliyor.

Sedat Şahin'in 3 kez uygulanmak üzere, “taammüden adam öldürmeye azmettirmek” suçundan ağır müebbet hapis cezasına çarptırılması istenen iddianamede, Şahin'in ayrıca “çıkar amaçlı suç örgütü kurmak ve yönetmek” ile “gasp” suçlarından da 4,5 ile 29 yıl arasında değişen hapisle cezalandırılması talep ediliyor.

Bu sanıklar hakkında yargılamayı yapan İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi, dava dosyası ile Kadıköy'de bir oto galerisinin kurşunlanması ve Kanber Ocaklı'nın kaçırılarak gasp edilmesi olaylarına ilişkin açılan dava dosyasının da birleştirilmesine karar vermişti.

Bu arada avukat Dizdar'ın aynı dava kapsamında tutuklu olarak yargılanan Sedat Şahin'in kardeşi Vedat Şahin hakkında yaptığı başvurunun ise halen incelendiği öğrenildi.Hürriyet haberlerini Facebook sayfasından da takip edin.
  Yorum Sayısı 3 / 75     Yorumlarınızı yazmak için tıklayın >>
Bu haberin diğer yorumları
HALİL ACAR 04/01/2011 - 20:56
tc nin adalet mekanizması ne hallere geldi.
Çok İyi %42 İyi %13 Normal %13 Kötü %15 Beğenmedim %15
evet_ isyan 04/01/2011 - 20:47
ee noldu tutukluluklar cezaya dönüştü bu kadar uzun tutukluluk olmaz diyordunz? ne diyecekti kanun, ahmet çıkabilir, mehmet çıkamz, ergenokon üyesi çıkabilir, dhkp-c li çıkamaz diye kişilere ve gruplara özel hükümler mi getirecekti? daha istediğinizn sonuçlarını idrakten acizsinz çıkmış elştiryorsnz
Çok İyi %19 İyi %10 Normal %11 Kötü %10 Beğenmedim %48
ugur kara 04/01/2011 - 20:37
evet olsunlar...
olsunlar ki affın adı kanun değişikliği olsun,,
adı rahşan affı
adı kanun değişikliği
adı ne olursa olsun masumların canı yanmaya,,
katiller sokakta gezip adam öldürmeye
devam etsinler
Çok İyi %52 İyi %13 Normal %10 Kötü %10 Beğenmedim %12
Bu haberin diğer yorumcuları
Tekin Baran
özcan ışık
Ahmet YAZICIOGLU
emin eğri
vural öztürk
Buelent Hosgeldi
mustafa kamil okumus
Savarona Atamizindeyim
yuh be
YORUM ANALİZ
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Hürriyet veya hurriyet.com.tr sorumlu tutulamaz.
  Yorum Sayısı 3 / 75     Yorumlarınızı yazmak için tıklayın >>
Bu haberin diğer yorumları
Diğer Haberler
Tüm Haberler
  Hürriyet Kurumsal Hürriyet USA Hürriyet Avrupa Hürriyet Emlak Yenibiris.com Hürriyet Aile Hürriyet Oto İddaa Avrupa Birliği DYH