Gündem Haberleri

  165 evi ve iş yerini su bastı

  Hürriyet Haber
  22.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İstanbul'da önceki akşam başlayan ve sabaha kadar süren sağanak yağış nedeniyle 165 ev ve işyerini su bastı.

  Yağış, başta Kağıthane, Bakırköy, Alibeyköy, Merter, Kocasinan, Avcılar ve Sefaköy olmak üzere çok sayıda semti etkiledi.

  İtfaiye ve İSKİ ekipleri dün bütün gün su tahliye çalışmalarını sürdürdüler. Su baskınlarında ölen ya da yaralanan olmadı.

  Sağanak yağış, her zaman olduğu gibi trafiği de altüst etti.

  TEM Otoyolu, O-1 Karayolu ve ana arterlerde biriken su nedeniyle birçok maddi hasarlı trafik kazası meydana geldi. Sürücüler, sokak, köprü altı ve alt geçitlerde biriken su nedeniyle yolda kaldılar. İtfaiye ile İSKİ ekipleri sokak, köprü altı ve alt geçitlerde biriken suyu pompalarla tahliye etmeye çalıştı.

  TEM ile E-5'in birleştiği noktada oluşan büyük su birikintisi trafiğin bir süre tümüyle durmasına neden oldu. Karayolları 17'inci Bölge Müdür Yardımcısı Asım Öztürk'ün verdiğe bilgiye göre arazide biriken suları toplayan kanalların tıkanması bu soruna neden oldu. Kanalları çöpler ve bölgedeki yol çalışmasından gelen topraklar tıkadı.

  Geceyarısı çok yoğun bir yağmur başlayınca da kanallar işlevini yerine getiremedi. Karayolları ekipleri geceyarısından itibaren günboyu yoldaki suyu vidanjörlerle temizlemeye çalıştı.

  HAVA SOĞUK

  Kandilli Rasathanesi'nden aldığımız bilgiye göre bu sabah saatlerinde aralıklı çişenti şeklinde yağmur bekleniyor. Akşam saatlerinde hava parçalı bulutlu ve sakin olacak. Ancak sıcaklık düşecek, 0-4 derece arasında değişecek. Bu nedenle buzlanma riski var. Çarşamba günü ise gün boyunca hava parçalı bulutlu olacak. Akşam saatlerinde yine buzlanma riski var. Sıcaklık yine 0-4 derece arasında değişecek.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı