Gündem Haberleri

  16 yaşındaki Sümeyra'dan 5 gündür haber yok

  Hakan ÇELİKBAŞ/SAMSUN, (DHA)
  03.02.2011 - 14:49 | Son Güncelleme:

  SAMSUN’da, 5 gün önce, kız arkadaşının yanına gittiğini söyleyerek evden ayrılan 16 yaşındaki Sümeyra Salim’den haber alınamıyor. 8 yıl önce eşinden ayrılan 47 yaşındaki Ayşe Can kızının hayatından endişe ettiğini belirterek, polise başvurdu. Polis, kızı bulmak için geniş çaplı soruşturma başlattı.

  İlkadım İlçesi Derecik Mahallesi’nde oturan Sümeyra Salim geçen cumartesi kız arkadaşı 18 yaşındaki B.T.’nin yanına gittiğini söyleyerek evden ayrıldı, bir daha da dönmedi. 3 kız çocuğu annesi Ayşe Can ise kızını bulmak için önce gideceği yerleri aradı. Sonuç alamayan Can, daha sonra polise giderek kızının bulunması için yardım istedi.

  Gözü yaşlı anne, polise, "Ben eşimden 8 yıl önce ayrıldım. Eşim çocuklarıyla ilgilenmediği için tek başıma baktım. Kızlarımdan Sümeyra geçtiğimiz cumartesi günü, kız arkadaşı B.T.’nin yanına gidiyorum diyerek evden ayrıldı. O günden sonra haber alamadım. Sümeyra birkaç gün önce ikiz kardeşi Hümeyra’yı cep telefonundan arayıp, ’B.T. ve Y.A. ile birlikte Ankara’dayız. Birlikte olduğumuz adamlar bize ev tuttu ve çanta, ayakkabı gibi şeyler sattırıyorlar. İstersen sende gel’ demiş. Kızımın kimler tarafından tutulduğunu bilmiyorum ve hayatından endişe ediyorum" dedi.

  Polisin araştırması sonucu Sümeyra Salim’in birlikte olduğunu iddia ettiği kızlar B.T. ile Y.A.’nın ailelerinin yanında olduğu belirlendi.

  Polis, Sümeyra Salim’i bulmak için geniş çaplı soruşturma başlattı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı