GeriGündem 16 ilde eş zamanlı El Kaide operasyonu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  11
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

16 ilde eş zamanlı El Kaide operasyonu

Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde, terör örgütü El Kaide'ye yönelik aralarında Gaziantep'inde bulunduğu 16 ilde bu sabah erken saatlerde eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonlarda, 120 kişi gözaltına alındı.

Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat ve Terörle Mücadele daire başkanlıklarının koordinesinde, aralarında Gaziantep'in de bulunduğu 16 ilde bu sabah erken saatlerde çeşitli adreslere eş zamanlı operasyonlar düzenlendi.

Operasyonlar kapsamında,  Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, kent merkezinde çeşitli adreslere baskın düzenledi. Arama yapılan adreslerde, aralarında terör örgütü El Kaide'nin Gaziantep il sorumlusunun da bulunduğu 5 kişi gözaltına alındı.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünde sorgulanmaya başlanan zanlılardan birinin Afganistan'a gittiği ve orada askeri eğitim gördüğü belirlendi.

İstanbul, Malatya, Mersin, Şanlıurfa'nın da aralarında bulunduğu toplam 16 ilde El Kaide üyesi 120 örgüt mensubunun gözaltına alındığı öğrenildi.

VAN SORUMLUSU DA GÖZALTINA ALINDI

Terör örgütü El Kaide'ye yönelik olarak çok sayıda ilde düzenlenen operasyonun Van ayağında, örgütün Van sorumlusu olduğu iddia edilen Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) öğretim görevlisi ile 4 kişi gözaltına alındı.


 

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle