Ana Sayfa
Son dakika :
Haber
Yaşam
İlanlar
İnteraktif
Arşiv
10 Ekim 2015 Cumartesi 06:39

 ADnet  
Reklam için
Hürriyet Anasayfa > Tüm Gündem Haberleri

Devletten satılık ‘kaçakçı’ araçları

Paylaş Benimsayfam'da Paylaş
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
Engin ÖZMEN/EDİRNE, (DHA) 25 Ağustos 2010
EDİRNE Tasfiye İşletme Şube Müdürlüğü (TASİŞ), gümrük kapılarında kaçakçılıkta kullanılırken el konularak 1 yıldır gümrük sahasında bekletilen 13 hasarsız otomobil, minibüs, TIR dorsesi ve bir tekneyi açık artırma ile satışa çıkardı.

İstanbul Tasfiye İşletme Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Edirne Şube Müdürlüğü, gümrük sahasında bir yıldır bekletilen 13 otomobil, minibüs, TIR dorsesi ve tekneyi 2 Eylül’de tarihinde açık artırma usulü ile satacak. 4 bin lira ile 43 bin lira arasında değişen muhammen bedellerle satışa çıkarılan araçlar için ihale, Edirne İl Özel İdaresi binasında yapılacak.

TASİŞ satışa çıkardığı araçları internet sitesinde fotoğraflayarak satışa esas bedellerini de açıkladı. Lüks otomobillerin de bulunduğu satışta 1997 model Mitsibushi 3000 GT marka araç 43 bin liradan, General Marin tekne 22 bin 500 liradan, 2003 model Mercedes marka otomobil ise 12 bin 560 liradan satışa çıkarıldı. Satışa çıkartılan araçların Türkiye’deki aynı modellerinin yüzde 80 daha pahalı olduğu belirtildi.

BERAAT EDERLERSE PARA SAHİBİNE İADE

Gümrük yetkilileri, Edirne’de gümrüklerde kaçakçılıkta kullanılırken yakalanan araçların 1 yıl bekletildiğini söyledi. Yakalanan kişilerin yargılama süresi bitmese dahi kaçakçılara ait araçların satışa çıkarıldığını belirten yetkililer, “Gümrüklerde örneğin uyuşturucu ve kaçak eşya ile yakalanan araçlara devlet el koyuyor. Daha sonra TASİŞ’e ait otoparklarda bekletiliyorlar. Bir yıl süresi dolan araçlar TASİŞ tarafından satışa çıkarılıyor. Eğer yakalanan kişiler mahkemeden beraat ederse araç satışından elde edilen para araç sahibine iade ediliyor. Suçlu bulunursa para devletin kasasına giriyor" dedi.

   Yorum Sayısı 1 / 1     Yorumlarınızı yazmak için tıklayın >>
Bu haberin diğer yorumları
Ömer Özel 25/08/2010 - 17:35
Bu vatandaşlar haklı ise ne olacak işlemeyen adaletin suçlusu gene vatandaş olacak. AKP ana yasayı değiştireceğine işlemeyen adalet sistemine bir düzen getirse daha uygun olurdu.Biir mahkeme dilekçesi en az üç ay sonra incelemeye alınıyor . sonuç yıllar sürüyor.
Çok İyi %100 İyi %0 Normal %0 Kötü %0 Beğenmedim %0
Bu haberin diğer yorumcuları
YORUM ANALİZ
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Hürriyet veya hurriyet.com.tr sorumlu tutulamaz.
  Yorum Sayısı 1 / 1     Yorumlarınızı yazmak için tıklayın >>
Bu haberin diğer yorumları
Diğer Haberler
Tüm Haberler
  Hürriyet Kurumsal Hürriyet USA Hürriyet Avrupa Hürriyet Emlak Yenibiris.com Hürriyet Aile Hürriyet Oto İddaa Avrupa Birliği DYH