Ana Sayfa
Son dakika :
Haber
Yaşam
İlanlar
İnteraktif
Arşiv
02 Nisan 2015 Perşembe 00:18

 ADnet  
Reklam için
Hürriyet Anasayfa > Tüm Gündem Haberleri

Ege'de uçak teknolojisi bölümü açılıyor

Paylaş Benimsayfam'da Paylaş
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
A.A 25 Haziran 2010
Ege Üniversitesi (EÜ) Ege Meslek Yüksek Okulu Müdürü ve Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği Başkanı Prof. Dr. H. Semih Güneş, yeni akademik yılda 30 öğrenciyle “Uçak Teknolojisi” programına başlayacaklarını bildirdi.

Prof. Dr. Güneş, Yüksek Öğretim Kurulu'nun (YÖK) 8 Nisan 2010 tarihli toplantısında, EÜ Ege Meslek Yüksek Okulu'nda “Uçak Teknolojisi” programının açılması kararını aldığını belirtti. EÜ Rektörlüğü, Gaziemir Belediyesi ile Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği arasında yapılan protokol ile programın Gaziemir ilçesi Sarnıç bölgesinde açılmasının benimsendiğini ifade eden Prof. Dr. Güneş, okul binasını Gaziemir Belediyesi ile imzaladıkları anlaşma kapsamında hayırsever Makbule, Şükrü, Adil, Yılmaz ve Şelale Eroğlu'nun, babaları Ahmet Eroğlu adına yaptırdıklarını söyledi.

Prof. Dr. Güneş, programın yapılacağı binaya Ahmet Eroğlu adı verileceğini belirterek, şöyle devam etti: “İki yıl süreli ön lisans seviyesinde eğitim vermesi planlanan programda, temel derslerin yanı sıra uçak imalatı ve bakımıyla ilgili dersler bulunacak. ÖSYM'nin sınavıyla programa 30 öğrenci alınacak. Türkiye'deki havacılık sektöründeki önemli kuruluşlar, uçak imalatı yapan çok uluslu şirketler, Milli Savunma Bakanlığı, Savunma Sanayi Müsteşarlığı ve Gaziemir Belediyesi programa eğitim konusunda destek verecek. Bu kuruluşlar, öncelikle eğiticilerin eğitilmesi için altyapı desteği sağlayacak.”

“MEZUN OLANLAR HEMEN İŞE BAŞLAYABİLECEK”

Prof. Dr. Güneş, programa destek veren kurum ve kuruluşların 2 yıl eğitim alacak gençlere staj imkanı sağlayacağını, mezuniyetten sonra da “hemen işe başlatacağını” kaydetti. EÜ Rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz'ın desteği ve heyecanının kendilerini motive ettiğini, 55 yıllık geçmişe sahip eğitim yuvasında “ilk kez havacılık biriminin hayata geçmesi” için ekip çalışması yürüttüklerini anlatan Prof. Dr. Güneş, hedeflerinin önümüzdeki yıllarda havacılık konusunda ileri düzeyde eğitim verecek meslek yüksek okulu veya fakülteye dönüşmek olduğunu bildirdi.Prof. Dr. Güneş, okul binasını 6 ekimde düzenlenecek törenle açmayı planladıklarını dile getirdi.Okulun binasını yaptıran hayır sever Eroğlu ailesi adına konuşan Yılmaz Eroğlu da 3 dönüm kapalı alana kurulan tesisin inşaatının hızla sürdüğünü, hiç bir masraftan kaçınmadıklarını, bir yıl önce yaşamını yitiren babası Ahmet Eroğlu'nun adının bu eğitim kurumunda yaşayacağını dile getirdi.  Yorum Sayısı 2 / 2     Yorumlarınızı yazmak için tıklayın >>
Bu haberin diğer yorumları
Serhat Cengiz 25/06/2010 - 13:16
Eskişehir Anadolu Üniversitesinde zaten Havacılıkla ilgili 10'a yakın kimisi 3 yıllık, kimisi 5 yıllık bölümler var.
3-5 sene önce Kayseri'de de açmak istediler ama beceremediler.
En azından Eskişehir'deki nin imkanları çok çok daha iyileştirilebilir.
Bölük pörçük bir çok yerde olacağına
Çok İyi %22 İyi %19 Normal %19 Kötü %20 Beğenmedim %18
MEHTAP GÜNDOĞAN 25/06/2010 - 11:57
AÇIN AÇIN..AMA SİVİL SAVUNMA MÜDÜRLÜĞÜ GİBİ GÖSTERMELİK OLMASIN ADAMCAĞIZ 6 SAAT SELDE BAĞIRA BAĞIRA ÖLDÜDE BİR KURTAMAYI BECEREMEDİLER ANTALYADA ..AMA ŞAHANE BİR SİVİL SAVUNMA MÜDÜRLERİ İLE MAKAM ARABASI VAR ONU GÖRDÜK..
Çok İyi %31 İyi %15 Normal %19 Kötü %17 Beğenmedim %16
Bu haberin diğer yorumcuları
YORUM ANALİZ
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Hürriyet veya hurriyet.com.tr sorumlu tutulamaz.
  Yorum Sayısı 2 / 2     Yorumlarınızı yazmak için tıklayın >>
Bu haberin diğer yorumları
Diğer Haberler
Tüm Haberler
  Hürriyet Kurumsal Hürriyet USA Hürriyet Avrupa Hürriyet Emlak Yenibiris.com Hürriyet Aile Hürriyet Oto İddaa Avrupa Birliği DYH