Gündem Haberleri

  150 milyonluk servet DNA raporuyla gelecek

  DHA
  03.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  20 Ağustos’ta İzmir’de bulunan başsız cesedin, 2004’te kaybolan işadamı Sezai Rahmi Özden’e ait olduğu kesinleşirse aile, 150 milyonluk mal varlığına sahip olabilmek için hukuki işlem başlatacak.

  İZMİR’in Aliağa İlçesi’nde sahibi olduğu demir çelik fabrikası, işadamı Erol Evcil’in çevresinden olduğu iddia edilen kişilerce elinden alındığı ve daha sonra öldürüldüğü öne sürülen işadamı Sezai Rahmi Özden’in ailesi, 150 milyonluk serveti geri almak için DNA raporunu bekliyor. Bu raporla birlikte kemiklerin kime ait olduğu ortaya çıkacak. Adli Tıp’tan gelecek raporu bekleyen Sezai Rahmi Özden’in oğlu Süleyman Özden, babasını öldürenlerin iki fabrikadan birini Erol Evcil’e sattıklarını, diğer fabrikayı da üzerlerine geçirdiklerini öne sürdü. Özden, “Babamın hayatına mal olan iki fabrikayı da geri alacağım. Değerleri 150 milyon TL’yi buluyor. Fabrikaları alabilirsek, Mehmetçik Vakfı’na 10 milyon TL bağış yapacağız. Suçlular er geç cezalarını çekecek” dedi. Yanlarında muhasebeci olarak çalışan, babasının vekalet verdiği Mustafa Edik’in ‘şeytanca plan yaparak babasını öldürdüğünü’ iddia eden Süleyman Özden, “İddiaya göre babamı, avukat Talat Tekkılıç ile birlikte öldüren Mustafa Edik, Ege Metal’i Erol Evcil´e sattıktan sonra, diğer fabrikayı da kendi üzerine geçirmiştir. Fabrikaları nasıl ele geçirdikleri 5 yıl sonra ortaya çıktı. Bu malları da kimseye yedirmeyeceğim. Test sonuçları çıkınca hukuk mücadelesine başlayacağım” diye konuştu. Sahibi olduğu Sözden Demirçelik ile Ege Metal’i sattıktan sonra, Ekim 2004’te ortadan kaybolan Sezai Rahmi Özden’in cesedi geçen Ağustos bulunmuş, İzmir 8’inci Ağır Ceza Mahkemesi, fabrikanın genel müdürüyken hisseleri ele geçiren Mustafa Edik, avukat Talat Tekkılıç ile işadamının cesedini parçalayan Hakan Zambak ve şoför Güneş Murat Baltacı’yı tutuklamıştı.

  Nesim Malki cinayetinin azmettiricisi olduğu gerekçesiyle tutuklu bulunan Erol Evcil ise 18 Eylül 2009’da tahliye edilmişti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı