GeriGündem 15 yaşındaki baldızını erkeklere pazarlamış
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  5
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

15 yaşındaki baldızını erkeklere pazarlamış

GEBZE'de Ömer T.'nin evine ablasının ev işlerine yardım etmesi için ailesi tarafından ablasının evine gönderilen baldızı 15 yaşındaki Ayşe A.'yı para karşılığı erkeklere pazarladığı öne sürüldü. Olayla ilgili olarak, enişte ile aralarında 1 de muhtarın bulunduğu 10 zanlı gözaltına alındı.

Ailesi tarafından Eyüp M. ile resmi nikahsız evlendirilen ve 2 yıl sonra şiddetli geçimsizlik nedeniyle ailesine gönderilen Ayşe A., 1.5 yaşındaki oğlunu da yanına aldı. Ailesi, bir süre sonra Ayşe A.'yı ev işlerine yardımcı olması için Gebze'nin Balçık Köyü'nde oturan ablasının yanına gönderdi. Köyde ablası ile kalmaya başlayan genç kadın iddiaya göre, eve geldiği ikinci günden itibaren eniştesi ömer T. tarafından tanımadığı bir kişinin yanına gönderildi. Burada tecavüze uğradığı öne sürülen Ayşe A. aynı gün bir başka erkeğe de pazarlandı. Zorla girdiği ilişkilerin ardından korku içerisinde eve dönen Ayşe A. olanları ablasına anlattı. Ablası eşi ile tartışarak bunun doğru olup- olmadığını sordu. Ömer T., eşini Ayşe A.'nın yalan söylediğini iddia ederek ikna etti.

Bunun üzerine ardından ablası tarafından Gebze'den köy minibüsüne bindirilen Ayşe A., bir süre sonra kendisini telefonla arayan eniştesinin isteği üzerine minibüsten indi. Ömer T., babasının evine gitmekten vazgeçirdiği ve yeniden Balçık Köyü'ne giden Ayşe A. tanımadığı ve aralarında bir muhtar ile esnafın da bulunduğu çok sayıda kişiye pazarlandı.

Kızını görmek için köye gelen babası Ayşe A.'nın evde olmadığını ve 10 gün önce yanına gönderildiğini öğrendi. Aile bu süre içinde kızı aramaya başladı. İddiaya göre, 10 gün süreyle bu köy ve çeşitli köyler, oteller ve işyerlerinde tecavüze uğrayan, ardından Gebze Jandarma tarafından sabah saatlerinde köyde bulunan Ayşe A., karakolda yaşadıklarını anlatırken eniştesi başta olmak üzere soyadlarını bilmediği 10 zanlıdan şikayetçi oldu. Savcılığın talimatıyla jandarma ekipleri zanlıların kimliklerini belirleyerek ifadelerine başvurdu. Aralarında bir köy muhtarının da bulunduğu ve 250 YTL karşılığı Ayşe A. ile cinsel ilişkiye girdikleri öne sürülen zanlılar ilk ifadelerinde suçlamayı kabul etmedi.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle