Gündem Haberleri

  15 Temmuz'un en genç gazilerinden... Gözyaşları içinde anlattı

  Hürriyet Haber
  13.07.2017 - 08:27 | Son Güncelleme:

  FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminin en genç gazilerinden olan 16 yaşındaki Kevser Kutlu, yaşadıklarını anlatırken gözyaşlarına hakim olamadı.

  16 yaşındaki Kevser Kutlu 15 Temmuz darbe girişiminin en genç gazilerinden. Kutlu, darbe girişimi gecesi yaşadıklarını Habertürk TV'de şöyle anlattı:

  Arkadaşım aradı 'Ankara'da darbe var' dedi. Ankara'da darbe diye bir şey olamaz dedim ve ardından televizyonu açıp Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sokağa dağılın dediğini duyunca, babamla beraber Kızılay'a gittik.

  Tanklar vardı. Beni kimse tutamadı. Tankın içine atladım. "Sen dedim Türk bir kızı vuracak mısın". 'Çık' dedim teslim ol. "Yok ben çıkmam" dedi. Bir tane er dedi ki "Beni buraya tatbikat var diye getirdiler. Yine dedim ki çık teslim ol.

  Genelkurmay önünde yaralandığını belirten genç kız, "Bana diyorlar ki sen ağırsın. "Benden daha ağırları var, siz onları götürün" dedim. Polisler her yerimden kan aktığı için beni Numune Hastanesi'ne götürdü. 5.5 saat sonra kendime gelebildim. Vatan sağolsun"

  Genç kız bu sözlerin ardından gözyaşlarına boğuldu.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı