Gündem Haberleri

  15 gündür takip ediyordu... Bakın üzerinden ne çıktı

  DHA - Fotoğraflar: İHA
  12.06.2017 - 00:41 | Son Güncelleme:

  Bursa'da Osmangazi Belediyesi ekiplerinin 15 gündür takip ettiği şahıs cami önünde yakalandı, yanındaki farklı farklı poşetlerden 30 bin lira nakit çıktı, banka hesabında da 450 bin lira olduğu belirlendi.

  Bursa'da bir caminin önünde dilenirken polisin şüphelenerek üzerini aradığı 56 yaşındaki Mehmet Cahit Öztalı'ndan 30 bin lira nakit para çıktı. Öztalı'nın kontrol edilen banka hesaplarında ise 450 bin lira olduğu belirlendi.

  Zabıta ekiplerine teslim edilen Mehmet Cahit Öztalı'nın paralarına el konulurken Kabahatler Kanununa göre dilencilik yapmak suçundan 109 lira para cezası yazılarak serbest bırakıldı.

  15 gündür takip ediyordu... Bakın üzerinden ne çıktı

  Merkez Osmangazi İlçesi Fevzi Çakmak Caddesi üzerinde bulunan İl Müftülüğü’nün karşısındaki Şehreküstü Camii önünde dilencilik yapan bir kişiden şüphelenenler polis ve zabıta ekiplerini aradı. Bölgeye giden polis, dilenen 56 yaşındaki Mehmet Cahit Öztalı'nı Şehreküstü Zabıta Noktasına götürdü. Buradaÿyapılan üst aramasında Öztalı'ndan altı ayrı poşet içinde bozuk paralar çıktı. Ceketinin ve pantolonunun iç bölümlerine özel cepler diktiren Mehmet Cahit Öztalı'nın üzerinde yapılan detaylı aramada 30 bin lira nakit para ile bir bankaya ayrı beş ayrı hesap cüzdanı çıktı. İncelemede banka hesaplarında toplam 450 bin TL olduğu belirlendi.

  "HIRSIZLAR PARAMI ÇALAR DİYE KORKTUM"

  Dilencilik yapmadığını ve banka hesabındaki paraların ise emekli maaşından kalan paralardan toplandığını öne süren Mehmet Cahit Öztalı'nın, "Üzerimdeki paraları ise evde hırsızlar çalar diye bırakmıyor üzerimde taşıyorum. Ben dilencilik yapmıyorum camiye dua etmek için geliyorum" dediği öğrenildi. Üzerindeki paralara Cumhuriyet Savcısı’nın talimatıyla el konulan Mehmet Cahit Öztalı'na Kabahatler Kanunu’na göre dilencilik yapmak suçundan 109 lira para cezası uygulanarak serbest bırakıldı.

  15 gündür takip ediyordu... Bakın üzerinden ne çıktı

  Öztalı'nın el konulan paraların kendisine verilmesi için hukuki mücadele başlatacağıın söylediği belirtildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı