Gündem Haberleri

  15 DTP'li tutuklandı

  DHA
  28.10.2008 - 18:09 | Son Güncelleme:

  Cumhuriyet Savcısı tarafından ifadeleri alınan 15 zanlı, tutuklanma istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi.

  Aralarında DTP Gaziantep İl Başkanı Ali Şimşek’in de bulunduğu zanlılar nöbetçi mahkemece tutuklandı.

  Teröristbaşı Abdullah Öcalan’a İmralı’da kötü muamele yapıldığı gerekçesiyle önceki gün Vatan Mahallesi’nde eylem yapan 500 kadar DTP’li, ön plana çocukları sürerek polis ve işyerlerini taş yağmuruna tutmuş, olaylarda 8 polis çeşitli yerlerinden yaralanmıştı. Gece de devam eden olayları kışkırttığı ileri sürülen DTP İl Başkanı Ali Şimşek’in yanı sıra eylemlere katıldığı belirlenen Halit Ş. (20), Ökkeş N. (60), Mehmet M. (24), Müslüm D. (37), Metin G. (25), Hacı A. (41), Abdullah Ö. (43), Halil K. (32), Müslüm K. (40), İbrahim Ç. (33), Vahit Y. (19), Şeyhmus K. (26), Mehmet K. (15) ve Mustafa Y. (17) gözaltına alınmıştı.

  Terörle Mücadale Şube Müdürlüğü’nde sorgulanan zanlılar, bugün geniş güvenlik önlemi altında adliyeye sevk edildi. Adiyedeki işlemlerinin ardından 15 zanlı tutuklandı.

  Öte yandan, dün gece, yine Vatan Mahallesi’nde bir sokakta fotoğraf çeken Yerel Hakimiyet Gazetesi’nin muhabiri Bülent Öner’i döven eylemciler, gazetecinin fotoğraf makinasını da alıp, vermedi. Olaylar sırasında çekilen görüntüleri inceleyen Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, polis ve çevreye taş atan, bazı ev ve işyerleriyle kamu binalarının camlarının kıran ve kimlikleri belirlenen çok sayıda eylemciyi yakalamak için operasyonlarını sürdürüyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı