Gündem Haberleri

  15 bin YTL, turist bir genç kızdan daha mı değerli

  Yaşar ANTER/ BODRUM (DHA)
  04.10.2005 - 02:41 | Son Güncelleme:

  Bodrum’da sel sularına kapılan 17 yaşındaki İngiliz genç kız Kayleigh Kim Lavill’in yaşamını yitirdiği yerde inceleme yapmaya gelen Belediye Başkanvekili Mustafa Kocair, turizmcilerden ve vatandaşlardan büyük tepki gördü.

  SEL felaketi sırasında otelini su bastığını ve sele kapılıp sürüklenen iki İngiliz turisti son anda ellerinden tutarak kurtardığını belirten Funda Apart yöneticisi Funda Kara, dava açacaklarını söyledi. Funda Kara, ‘Sadece 15 bin YTL’ye çözülecek bir sorun, ihmalkarlık nedeniyle ertelene ertelene bugüne kadar geldi. Bir genç kız öldü. 1511 Sokak’ın adı ölüm sokağı oldu. Her gün yüzlerce turistin ve aracın geçtiği sokakta tedbir almayan belediye aleyhinde maddi ve manevi tazminat davası açacağız’ diyerek öfkesini dile getirdi. Bodrum Cumhuriyet Savcılığı da olayla ilgili soruşturma başlattı.

  Sokakta inceleme yapan Belediye Başkanvekili Mustafa Kocair ise ‘Belediye olarak geçmişte yapılan ihmalkarlıkları ve eksik planlaşmanın önüne geçmek için hızla hareket ediyoruz, ancak yetişemediğimiz yerler oluyor. Bodrum’a yakışmayan bir olayın meydana gelmesi ve bir İngiliz gencinin yaşamını yitirmesi bizim için de çok üzücü. Böyle bir olayın tekrarlanmaması için ne gerekiyorsa yapacağız’ dedi.

  Sel sularına kapılarak yaşamını yitiren İngiliz Kayleigh Kim Lavill’in arkadaşları, dün İngiltere’ye dönmeden önce Gümbet kıyılarına gitti. Çiçek bırakmaya gelen İngilizlerin sürekli ağladığı görüldü. Bir ağacın dibine çiçek bırakan İngiliz turistler, ülkelerine dönmek üzere Bodrum’dan ayrıldı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı