Ana Sayfa
Son dakika :
Haber
Yaşam
İlanlar
İnteraktif
Arşiv
30 Ağustos 2015 Pazar 12:53

 ADnet  
Reklam için
Hürriyet Anasayfa > Tüm Gündem Haberleri

Başbakan dünyanın 10 zengini arasında

Paylaş Benimsayfam'da Paylaş
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
ANKARA 6 Mayıs 2010
Başbakan Tayyip Erdoğan’ın dünyanın 10 zengininden biri olduğuna ilişkin iddialar, Meclis’i karıştırdı.

Anayasa görüşmeleri sırasında söz alan CHP Gaziantep Milletvekili Akif Ekici, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Yüce Divan’dan kurtulma şansı olmadığını belirterek, “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olduğunda bir ev, bir kooperatif hissesi, bir arsa ve bir şirketin yüzde 25 hissesine sahip olan Erdoğan, 8 yılda 2 milyar doların üzerindeki servetiyle dünyanın 10 zengini arasına girmiştir” dedi.

CHP Sinop Milletvekili Engin Altay da “Bir tarafta Sümerbank Nazilli Basma Fabrikası’nda başbakanlığı döneminde 25 kuruşluk usulsüzlük yapıldı diye Atatürk’e istifasını sunan bir Başbakan var, bir tarafta da The Economist’e göre dünyanın 8. zengin Başbakanı var. Hitler’e benzese benzese 2,5 milyon insanı evsiz bırakan, 350 bin kişinin katili El Beşir’i baştacı yapanlar benzer” diye konuştu.

Sitelerin yalan haberi

Ak Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ, “Erdoğan’ın alnı ak, geçmişi ak, yaptıkları, kendisi ak bir lider olduğunu” belirtti. Bozdağ, “Başbakanın mal varlığı sürekli güncelleniyor. Peki Sayın Baykal’ın mal varlığı nerede? Öğrenebilir miyiz? Başbakan 2 milyar dolar ile dünyanın 10 zengini arasındaymış. Bunu ispat edemeyen müfterinin ta kendisidir. Çakma sitelerde yayınlanan yalan haberlerle buralara geliyorsunuz. Bu kürsüyü iftiralarla kirletmeyelim” dedi.  Yorum Sayısı 3 / 10     Yorumlarınızı yazmak için tıklayın >>
Bu haberin diğer yorumları
HE HE 06/05/2010 - 12:34
ne diyeyim,allah arttırsın
Çok İyi %20 İyi %18 Normal %18 Kötü %23 Beğenmedim %19
Murat Kaçmaz 06/05/2010 - 12:04
Eski Adana belediye başkanı Aytaç Durak için bile 2 Milyar dolarlık serveti var denilirken, Türkiye Cumhuriyeti Başbaknı hakkında da aynı rakamı telafuz etmek o makamın şanına yakışmaz! Çık, çık biraz daha yukarı çık.
Çok İyi %27 İyi %17 Normal %16 Kötü %21 Beğenmedim %17
MEHMET GÜLFER 06/05/2010 - 11:46
"THE ECONOMİST" GAZETESİ DE Mİ YALAN YAZMIŞ ACABA....DÜNYANIN 8. Cİ ZENGİN BAŞBAKANI....PEKİ AKP MİLLETVEKİLLERİ "THE ECONOMİST" GAZETESİNE DAVA AÇIP BUNUN YALAN HABER OLDUĞU HAKKINDA MÜRACAATLARI VAR MI...???
Çok İyi %34 İyi %14 Normal %14 Kötü %20 Beğenmedim %16
Bu haberin diğer yorumcuları
aydan bicer
MEHMET GÜLFER
gunes apaydın
kezban ünlü
Temel Alperen
sitki gundogan
hüseyin kükçükbalıkçı
YORUM ANALİZ
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Hürriyet veya hurriyet.com.tr sorumlu tutulamaz.
  Yorum Sayısı 3 / 10     Yorumlarınızı yazmak için tıklayın >>
Bu haberin diğer yorumları
Diğer Haberler
Tüm Haberler
  Hürriyet Kurumsal Hürriyet USA Hürriyet Avrupa Hürriyet Emlak Yenibiris.com Hürriyet Aile Hürriyet Oto İddaa Avrupa Birliği DYH