Gündem Haberleri

  146 avukat hakkında gözaltı kararı

  Ayşegül USTA / İSTANBUL
  14.06.2017 - 13:14 | Son Güncelleme:

  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün avukat yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında örgütün şifreli yazışma programı Bylock kullanıcısı olduğu tespit edilen 146 avukat hakkında gözaltı kararı verildi. Eş zamanlı yapılan operasyon kapsamında 78 avukat gözaltına alındı. Bir avukat hakkında ise 1,5 ve bir aylık iki çocuğu olması nedeniyle gözaltı işlemi yapılmadı

  268 AVUKATTA BYLOCK TESPİT EDİLDİ
  İstanbul Cumhuriyet Başsavcı vekili Hasan Yılmaz’ tarafından örgütün avukat yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında 268 avukatın Bylock kullanıcısı olduğu tespit edildi. FETÖ/PDY avukatlık yapılanması içinde yer aldığı, örgüt mensubu olduğu ve Bylock kullanıcısı olduğu tespit edilen İstanbul Barosu’na kayıtlı 130 avukat ile baroya kayıtlı avukat adına hat kullanıcısı olduğu tespit edilen 16 şüpheli ve Ankara, Kocaeli, Ağrı, Aydın, Bilecik, Muş, Bitlis, Bursa olmak üzere toplam 146 kişi hakkında arama, yakalama ve gözaltı kararı verildi.

  “78 AVUKAT GÖZALTINDA”
  Karar gereğince eş zamanlı yapılan operasyonda 78 şüpheli yakalandı. Hakkında gözaltı kararı verilen 2 şüphelinin tutuklu olduğu, bir şüphelinin başka bir soruşturma kapsamında gözaltında bulunduğu, 57 şüphelinin ise firar ettiği tespit edildi. Bir şüpheli avukatın ise 1,5 ve bir aylık çocukları olması nedeniyle gözaltı işlemi yapılmadı. 7 şüpheli hakkındaki arama işlemleri ise devam ediyor.

  74 AVUKAT HAKKINDA DAHA ÖNCE İŞLEM YAPILDI
  268 avukattan 74’ü hakkında aynı soruşturma kapsamında 22’si hakkında başka birim veya il emniyet müdürlüğü tarafından işlem yapılırken 26 şüphelinin firari olduğu tespit edildi.

  Etiketler: Operasyon , gözaltı , avukat , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı