Ana Sayfa
Son dakika :
Haber
Yaşam
İlanlar
İnteraktif
Arşiv
31 Ağustos 2015 Pazartesi 03:29

 ADnet  
Reklam için
Hürriyet Anasayfa > Tüm Gündem Haberleri

İşte YGS soru ve cevapları

Paylaş Benimsayfam'da Paylaş
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
11 Nisan 2010
İşte YGS soru ve cevapları
Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, Yükseköğretim Geçiş Sınavı (YGS) sonuçlarını bu ayın sonuna doğru veya Mayıs ayının ilk günlerinde açıklayacaklarını bildirdi.

TÜRKÇE TESTİ

SOSYAL BİLİMLER TESTİ

TEMEL MATEMATİK TESTİ

FEN BİLİMLERİ TESTİ

CEVAP ANAHTARI

YGS'de bir soru hatalı iddiası

Yarımağan, yaptığı açıklamada, şu ana kadar sınavı etkileyecek  önemli bir sorunun kendilerine yansımadığını kaydetti.

Sınavda birkaç “münferit” olay yaşandığını ancak sınavın genelini  etkileyecek bir durum olmadığını söyleyen Yarımağan, Van'da Emniyet Müdürlüğüne  “toplu kopya” ihbarı yapıldığını bilgisi geldiğini ancak ilgili kurumların  gereken önlemleri aldığını bildirdi.

Yarımağan, “Van'da Emniyet Müdürlüğünün bu yönde bir duyumu varmış.  Sınavdan önce Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörlüğüne durumu bildirmiş. Onlar  da gerekli önlemleri almışlardı. Böyle toplu kopya olayı sadece oradan geldi. Şu  anda durumun ne olduğunu bilmiyorum. Onun dışında başka bir olay gelmedi” dedi.

Sınav sırasında bazı bayılanlar olduğu bilgisi de geldiğini söyleyen  Yarımağan, bu kişilerin daha sonra sınava devam ettiklerini kaydetti. Yarımağan,  sınav esnasında bayılanlara binadan çıkmadan müdahale edilmesi halinde bu  kişilerin daha sonra sınavlarına devam edebildiklerini ancak hastaneye gitmeleri  gerektiyse, sınav ortamından ayrılmaları durumunda sınava yeniden alınmadıklarını  anlattı.

SONUÇLAR

ÖSYM Başkanı Yarımağan, sınav sonuçlarını bu ayın sonuna doğru veya Mayıs  ayının ilk günlerinde açıklamayı planladıklarını bildirdi.

Sınav kağıtlarını değerlendirme işlemlerinin önümüzdeki Salı günü  başlayacağını ifade eden Yarımağan, “Sınav evrakı 49 tırla sınav merkezlerine  götürülmüştü. Tırlar bekliyorlar, bu akşamdan itibaren Ankara'ya getirmeye  başlayacaklar. Bu işlem yarın öğlene kadar sürer. Kutuların açılmasından sonra  Salı sabahı değerlendirmeye başlarız” diye konuştu.

YGS'nin sorunsuz tamamlandığını yineleyen Yarımağan, “İkinci sınav yani  LYS daha kritik buna göre. Çünkü birden çok soru kitabı var. YGS'de, daha önceki  sınavlardan farklı, herhangi bir değişiklik yoktu. Herkesin alışık olduğu  düzendeydi. Geçmiş sınavlara göre bize akseden sorun daha az. Bir iki küçük olay  dışında hiçbir şey yok” dedi.

   Yorum Sayısı 3 / 14     Yorumlarınızı yazmak için tıklayın >>
Bu haberin diğer yorumları
Apotoraman Apotoraman 11/04/2010 - 20:16
o matematik sorusu umarım iptal edilir. iki seçenek de yanlış diyip boş bırakmıştım. umarım ikisini de doğru kabul etme gibi bi hatada bulunmazlar!!
Çok İyi %23 İyi %15 Normal %15 Kötü %23 Beğenmedim %23
NeslihaNn Dursun 11/04/2010 - 19:43
meslek lisesi öğrencisiyim.dersanede sözel olark hazırlanmıştım..Türkçe çok kolaydı.Ama sosyal baya zorladı.Tarih soruları baya zordu.Sosyal sorularını hazırlayanın elleri dert görmesin:) Ygs de sosyal soruları böyleyse LYS de nasıl olur bilmiyorum artık...Umarım herkes istediği sonuca ulaşır.
Çok İyi %25 İyi %16 Normal %16 Kötü %25 Beğenmedim %16
bonusty bnsty 11/04/2010 - 19:33
ÖSYM'ye çok teşekkürler wallahi Türkçeyi okumayı bilen, matematiği dört işlem bilen herkes yapabildi,Sosyalde hiç bilgi sorusu yoktu. Ne demeli bilmiyorum çok kolay %70 kolay denilen sınav için Teşekkürler ÖSYM...
Çok İyi %20 İyi %7 Normal %5 Kötü %7 Beğenmedim %60
Bu haberin diğer yorumcuları
Bülent Yılmaz
mete ceyhun ekmen
Ertugrul Yılmaz
Bilge HAN
irfan Nebi
Murat DEMİR
marguerite _06
Dogukan Uzak
mevsimlerden ege
akkuş akkuş
YORUM ANALİZ
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Hürriyet veya hurriyet.com.tr sorumlu tutulamaz.
  Yorum Sayısı 3 / 14     Yorumlarınızı yazmak için tıklayın >>
Bu haberin diğer yorumları
Diğer Haberler
Tüm Haberler
  Hürriyet Kurumsal Hürriyet USA Hürriyet Avrupa Hürriyet Emlak Yenibiris.com Hürriyet Aile Hürriyet Oto İddaa Avrupa Birliği DYH