Gündem Haberleri

  143 köy yolu ulaşıma kapandı

  Ankara
  06.02.2005 - 12:24 | Son Güncelleme:

  Kar yağışı nedeniyle Kayseri ve Adapazarı'nda 60, Düzce'de 83 köy yolu ulaşıma kapalı bulunuyor.

  Kayseri'de dün akşam başlayan ve aralıklarla bugün de devam eden kar yağışı nedeniyle Yahyalı, Pınarbaşı ve Talas ilçelerine bağlı 60 köy yolu, ulaşıma kapandı. Köy Hizmetleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, kapanan yolların ulaşıma açılması için çalışmalarını sürdürüyor.

  Öte yandan, THY'nin İstanbul-Kayseri seferi, Kayseri Erkilet Havaalanı pistinin karla kaplı olması nedeniyle yapılamıyor. Pistte kar temizleme çalışmalarının devam ettiği, seferin rötarlı yapılabileceği belirtildi.

  DÜZCE

  Düzce'de, yoğun kar yağışı nedeniyle 83 köy yolu ulaşıma kapandı.

  Köy Hizmetleri İl Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, yurdun büyük bölümünde etkili olan kar yağışı, Düzce'de de hayatı olumsuz etkiliyor. Yoğun kar yağışı nedeniyle kentte 83 köy yolu ulaşıma kapandı.

  ADAPAZARI

  Adapazarı'nda etkili olan kar yağışı nedeniyle Akyazı'da 10, Kocaali'de 15, Karasu'da 6, Taraklı'da 8, Geyve'de 12, Pamukova'da 8 ve Karapürçek İlçesi'nde 1 olmak üzere, toplam 60 köy yolu ulaşıma kapandı.

  Geyve-Taraklı yolunda ise ulaşım güçlükle sağlanıyor. Kar yağışı, TEM Otoyolu ve D-100 Karayolu'nun Hendek bölgesinde de etkili oluyor.

  Kapanan yolların açılması için, Köy Hizmetleri İl Müdürlüğü'nden 8 ekip ve 32 personel çalışmalarını sürdürüyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı