Ana Sayfa
Son dakika :
Haber
Yaşam
İlanlar
İnteraktif
Arşiv
29 Mart 2015 Pazar 06:09

 ADnet  
Reklam için
Hürriyet Anasayfa > Tüm Gündem Haberleri

Mersinli türkücüden 5 dilde limon türküsü klibi

Paylaş Benimsayfam'da Paylaş
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
Mustafa ERCAN/MERSİN, (DHA) 27 Mart 2010
Mersinli türkücüden 5 dilde limon türküsü klibi
Narenciye Tanıtım Grubu, popçu Tarkan ile yurt dışında tanıtım atağı yaparken, Mersinli çiftçiler de Gürhan Ötün’ün yazıp bestelediği ‘Mamıd Emmi’ türküsü ile limonu tanıtacak.

İŞTE 5 DİLDEKİ LİMON TÜRKÜSÜ / WEB TV

LİMON KLİBİNDEN FOTOĞRAFLAR     

TARKANLI TANITIMDAN FOTOĞRAFLAR        

Mersinli türkücü Gürhan Ötün, limonun yararlarını anlatabilmek için yazdığı ‘Mamıd Emmi’ adlı türküsüne 5 dilde klip yaptı.           

Kent merkezinin yanı sıra narenciye bahçelerinin yoğun olduğu Erdemli, Silifke ilçeleri ile Atayurt Beldesi'nde farklı mekanlarda rapçi Rıfat Tanlak, Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Şan Bölümü öğrencisi Melike Korkmaz’ın da katkılarıyla çekilen klip, Türkçe, Arapça, Almanca, İtalyanca ve İngilizce hazırlandı.     
 
Rıfat Tanlak Almanca, Melike Korkmaz İtalyanca ve İngilizce, türkücü Gürhan Ötün ise Türkçe ve Arapça olarak, ‘Mamıd Emmi’yi seslendirdi. Yasin Korkmaz’ın yönetmenliğinde hazırlanan klipte, yöre üreticileri, işçiler ve vatandaşlar gönüllü rol aldı. Narenciyenin yararının anlatılıp, enerji deposu olduğuna dikkat çekilen klipte, Mamıd Emmi’ye köylü kadın limonata ikram ediyor. Limonatayı içen Mamıd Emmi, enerji toplayarak, beğendiği kadını narenciye bahçesinde kovalıyor ancak yakalayamıyor.     

SIFIR BÜTÇELİ

Mersin İdman Yurdu için yazdığı ve dillerden düşmeyen marş ile Akkuyu’da yapılmak istenen nükleer santralle ilgili yazdığı şarkıyla tanınan Gürhan Ötün, projenin 75 yaşındaki limon üreticisi Mahmut Yörük’ü ziyareti sırasında ortaya çıktığını belirtti. Ötün, “Mersinlinin geçim kaynağı olan limon genelde dış ülkelere daha çok tüketiliyor. İhracatı da çok fazla. Bu nedenle de ihracatın olduğu ülkeleri düşünerek Almanca, Arapça, İngilizce, İtalyanca ve Türkçe klip yaptık. Ortaya sıfır bütçeli ama önemli bir çalışma çıktı” dedi.

Klibin yönetmeni Yasin Korkmaz ise Narenciye Tanıtım Grubu’nun Tarkan ile kendilerinin de ‘Mamıd Emmi’ adlı klip çalışmalarıyla narenciye üreticilerine destek verdiğini ifade etti. 
Yorumlarınızı Yazınız
Bu haber hakkında henüz yorum yok
Diğer Haberler
Tüm Haberler
  Hürriyet Kurumsal Hürriyet USA Hürriyet Avrupa Hürriyet Emlak Yenibiris.com Hürriyet Aile Hürriyet Oto İddaa Avrupa Birliği DYH