Ana Sayfa
Son dakika :
Haber
Yaşam
İlanlar
İnteraktif
Arşiv
14 Ekim 2015 Çarşamba 00:22

 ADnet  
Reklam için
Hürriyet Anasayfa > Tüm Gündem Haberleri

İclal bir yazı yazdı, eski eşi istifa etti

Paylaş Benimsayfam'da Paylaş
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
25 Mart 2010
İclal bir yazı yazdı, eski eşi istifa etti
Vatan Gazetesi köşe yazarı Tuna Kiremitçi, yazılarına son verdiğini açıkladı. Kiremitçi, medyatava.com'a gönderdiği metinde isim belirtmese de bu kararına aynı gazetenin yazarlarından eski eşi İclal Aydın'ın bugünkü yazısının neden olduğunu belirtti.

İŞTE 1987'DE HAYATINI KAYBEDEN O ÜNLÜ ÇELLİST 

KİREMİTÇİ VE AYDIN MUTLU GÜNLERİNDE

TUNA KİREMİTÇİ GAZETEDEN AYRILDI

Eski eşinin bugünkü yazısını okuduktan sonra yazılarına son veren Kiremitçi, kararını şöyle duyurdu: 

"Efsanevi çello sanatçısı Jacqueline du Pré (1945-1987) hakkında kaleme aldığım (ve Çarşamba günü yayımlanan) metne, gazetemizin bir yazarından yanıt geldi. Yanıtın içeriği ve düzeyi, kabul edemeyeceğim bir iftirayı sergiliyor. Üç yıldır kendimi evimde hissetmemi sağlayan Vatan ailesine bu nedenle teşekkür ediyor ve izninizi istiyorum.

Sevgi ve saygılarımla."

'AYAR ÇEKERİM GÖRÜRSÜN'

İclal Aydın, bugün 'Ayar çekerim görürsün' başlıklı köşe yazısında eski eşine hitaben, ''Hayatına giren her yeni kadına köşesinden güzelleme yazarken eskileri gömmeden, bir biçimde onları yeni hikâyesinin altyapısı haline getirmeden de bunu başarabileceğini öğretmeli artık biri ona... Tuna’ya yani... “En sevdiğim kadın budur” demenin daha şık, daha yakışıklı yolları vardır mutlaka. Köşesinde müzisyen sevgilisi çello çalarken o da romanını nasıl yazıyormuş onu anlatmış. Demek ki romana da geri dönmüş. Biz temelli bıraktı sanıyorduk. Neyse birkaç kez daha bırakır, geri döner, gider gelir artık...'' ifadelerini kullandı.

'JACQUELINE VE BEN'

İclal Aydın'ın bu yazıyı yazmasına neden olan ise Kiremitçi'nin dün kaleme aldığı 'Jacqueline ve ben'' başlıklı yazısı...Kiremitçi köşesinde şöyle yazmıştı: ''Jacqueline ve ben, sakin bir hayatı seçtik: Akşamları o çellosunu çalıyor, ben romanıma çalışıyorum. Kendisi, hayatımda gördüğüm en uyumlu hayat arkadaşı. Bir geceyi daha aynı çatı altında, Jacqueline ile beraber, çalışarak geçirdik işte. Jacqueline ezan sesinde tatlı bir hüzün bulduğunu söyler hep. Özellikle de sabah ezanında... Bense yıllardır yanılmış olduğumu düşünerek şaşırıyorum: Bir başkasıyla aynı evde yaşamak mümkünmüş meğer...''

GAMZELİ AŞIKLAR

1,5 yıllık birliktelikten sonra evlenen ve 5 ay sonra Nisan 2007'de de yollarını ayıran Kiremitçi ve Aydın'ın ismi o dönem 'gamzeli aşıklar' olarak anılıyordu.

   Yorum Sayısı 3 / 85     Yorumlarınızı yazmak için tıklayın >>
Bu haberin diğer yorumları
Fatma Değimli 25/03/2010 - 23:55
İclal Aydın'ın bu yazıdaki inceliği anlamadığına inanmak istemiyorum.Onu kıran herhalde şu cümle olabilir:'bir kadınla aynı evde yaşanabilirmiş' Bunu söylediğinizde daha önceki kadınlar, birlikte yaşanamaz sınıfına giriyor.Evli olduğunuz (aşık olmuş olduğunuz)bir adam bunu söylese siz üzülmezmisiniz
Çok İyi %53 İyi %0 Normal %0 Kötü %15 Beğenmedim %30
TUNCAY KOYUGÖZ 25/03/2010 - 23:49
Ah İclal hanım ah Tuna bey hala hafızanda yer kaplıyor desene...GERİSİ BAHANE
Çok İyi %33 İyi %0 Normal %44 Kötü %11 Beğenmedim %11
CUMHURİYETKIZI SELMAB 25/03/2010 - 23:49
KÖŞE YAZARLARININ KENDİ KAVGALARINI BU ŞEKİLDE YAPMASI ÇİRKİN!
Çok İyi %78 İyi %0 Normal %0 Kötü %7 Beğenmedim %14
Bu haberin diğer yorumcuları
cem can
murat yıldız
socrates socrates
Pinar Sa
mahir özlük
Bayram ŞEHİT
Neslihan Akkoyunlu
aycan şenergün
melegim izmir
DR. FIKRET MANI
mehtap ada
YORUM ANALİZ
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Hürriyet veya hurriyet.com.tr sorumlu tutulamaz.
  Yorum Sayısı 3 / 85     Yorumlarınızı yazmak için tıklayın >>
Bu haberin diğer yorumları
Diğer Haberler
Tüm Haberler
  Hürriyet Kurumsal Hürriyet USA Hürriyet Avrupa Hürriyet Emlak Yenibiris.com Hürriyet Aile Hürriyet Oto İddaa Avrupa Birliği DYH