Ana Sayfa
Son dakika :
Haber
Yaşam
İlanlar
İnteraktif
Arşiv
02 Eylül 2015 Çarşamba 17:48

 ADnet  
Reklam için
Hürriyet Anasayfa > Tüm Gündem Haberleri
Önceki Haber     Sonraki Haber

Erdoğan'dan 'genel af' açıklaması

Paylaş Benimsayfam'da Paylaş
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
DHA 9 Mart 2010
Başbakan Erdoğan CHP'li Kılıçdaroğlu'nun gündeme getirdiği genel af konusunda açıklamada bulundu.

Suudi Arabistan Kral Faysal Vakfı tarafından Erdoğan’a verilecek olan ‘Kral Faysal Uluslar arası Ödülü’ nü almak üzere Başkent Riyad’a gidecek olan Başbakan Erdoğan'a CHP'den Kemal Kılıçdaroğlu'nun gündeme getirdiği af konusu soruldu.

Kılıçdaroğlu’nun barış getirmesi durumunda ‘Genel Af’a destek vereceklerinin hatırlatılması üzerine Erdoğan, “CHP’nin ne dediğini anlamakta zorlanıyorum, bugüne kadar da anlayamadım. Sağlıklı açıklamalarını yapsınlar da bizde değerlendirme fırsatı bulalım” dedi.

DAYANIKLI EVLER İNŞA EDECEĞİZ

Elazığ’da yaşanan Deprem faciası ile ilgili konuşan Başbakan Erdoğan, Kızılay, sivil savunma ekipleri ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin koordineli bir şekilde afet bölgesinde çalıştığını belirtirken, Elazığ milletvekilleri ile birlikte Başbakan yardımcısı ve bazı bakanlarında bölgede incelemelerde bulunduğunu belirtti. Erdoğan, “Temennimiz, bütün hasar tespitlerimizi yaparak, burada ki yapılanma malum kerpiç evler ağırlıklı olarak yürüyor. Bu hasar tespitlerini yaptıktan sonra da, orada süratle depreme dayanıklı evleride inşa etmek olacak. TOKi Başkanını da oraya gönderdim, o da ekibiyle birlikte orada çalışmalarını yapıyor” diye konuştu.

ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ

Anayasa değişikliği ile ilgili muhalefete randevu talebinde bulunup bulunmayacakları sorulan Başbakan Erdoğan, şunları söyledi:

“Çalışmalarımız bittiği anda muhalefetin parlamento içi parlamento dışı arkadaşlarım nezaketlerini ortaya koyup randevu talebinde bulunacaklardır. Eğer randevulara olumlu cevap alınması halinde de kendileriyle müzakere etme fırsatı doğacaktır. Ama tarih olarak şu gün dersem yanlış olur, en kısa zamanda”

CHP’Lİ KILIÇDAROĞLU’NUN AÇIKLAMALARI

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkan vekili Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “Toplumsal barışın bir parçası olacaksa biz genel affa 'evet' deriz” açıklamasının hatırlatılması üzerine şöyle konuştu:

“Ben bu Cumhuriyet Halk Partisi’nin ne dediğini anlamakta zorlanıyorum. Siyasetçi olarakta bugüne kadar anlayamadım. Çünkü nerede ne dedikleri hiç belli olmuyor. Dolayısıyla böyle sağlıklı açıklama yapsınlarda bizde değerlendirme fırsatı bulalım”

  Yorum Sayısı 3 / 209     Yorumlarınızı yazmak için tıklayın >>
Bu haberin diğer yorumları
mahmut taskulak 09/03/2010 - 16:32
kimi affediyorsunuz hangi hakla devleti soy vatandasi soy tecavüz et hirsizlik yapve seni affetsinler iyide madur olanlar bu affa ne diyorlar soran varmi bu af sadece oy icin yapiliyor adinada kaynasma diyorlar ben böyle insanlarla kaynasmak istemiyorum arkadas
Çok İyi %22 İyi %18 Normal %18 Kötü %19 Beğenmedim %21
ali öztan 09/03/2010 - 14:45
gec bile kaldiniz katilleri, canileri. gaspci tecavüzcü ne varsa saliverin ,durup duruken nerden cikardinizsa bu genel af denen nesneyi . gelismis avrupa ülkelerinde bakin bakalim varmi böyle bir sacmalik,ama siz iki oy icin her seyi yaparsiniz maalesef...
Çok İyi %23 İyi %17 Normal %19 Kötü %18 Beğenmedim %21
abdulhadi kuvetli 09/03/2010 - 12:58
hepimizde biraz egoluk, biraz kin ve nefret, hoşgörüsüzlük, vicdansızlık, haksızlık, adaletsizlik, bağnazlık ve sevgisizlik olduğu sürece`kafatasçılık yaptığımız müddetçe iyi ahlak anlayışımızın yerini para hırsı bürüdükçe doğru söyleyen dokuz köyden kovuldukça, daha çoook feryat edeceğiz.
Çok İyi %21 İyi %19 Normal %20 Kötü %19 Beğenmedim %21
Bu haberin diğer yorumcuları
Ertan Aydin
Cengiz Demirbaş
Alaettin Zırhlı
Özhan Küçükahmetler
muzaffer yüksek
Murat "Geveze"
tlgerd tlgerd
EG ARL
ersen gürpınar
ahmet yusuf fatsalı
gökmen büyükakar
YORUM ANALİZ
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Hürriyet veya hurriyet.com.tr sorumlu tutulamaz.
  Yorum Sayısı 3 / 209     Yorumlarınızı yazmak için tıklayın >>
Bu haberin diğer yorumları
Diğer Haberler
Tüm Haberler
  Hürriyet Kurumsal Hürriyet USA Hürriyet Avrupa Hürriyet Emlak Yenibiris.com Hürriyet Aile Hürriyet Oto İddaa Avrupa Birliği DYH