GeriGündem 14 yıllık grup 4. kez dağıldı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

14 yıllık grup 4. kez dağıldı

14 yıllık grup 4. kez dağıldı
refid:10560743 ilişkili resim dosyası

Kargo'nun üyeleri Koray Candemir ile Serkan Çeliköz, grup ile olan ilişkilerini sonlandırdıklarını açıkladı.

Türkiye'nin en köklü rock gruplarından biri olan Kargo'nun solisti Koray Candemir ile klavyedeki Serkan Çeliköz, gruptan ayrıldıklarını açıkladı. Grubun dördüncü kez dağılmasına sebep ise, ikilinin Amerika'da devam ettikleri yeni grup hazırlıkları.
Başarılı Türk rock grubu Kargo’nun üyeleri Koray Candemir ile Serkan Çeliköz, grup ile olan ilişkilerini sonlandırdıklarını bir basın bülteniyle açıkladı. Medya kuruluşlarına gönderilen açıklamada, “Koray Candemir ve Serkan Çeliköz olarak, 1994 yılından beri üyesi oldugumuz Kargo Grubu'ndan ayrıldığımızı, dinleyicilerimize ve müzik sektörüne bildirmek isteriz. 1996 yılında Kargo'yla profesyonel müzik kariyerimize başladık. Bugüne kadar 6 stüdyo albümü, 1 best of albüm ve sayısız konser gerçekleştirdik. Bu zaman zarfında bize emeği geçen grup arkadaşlarımıza, çalıştığımız herkese ve takipçilerimize teşekkürü bir borç biliriz. Fikir ve vizyon farklılıkları nedeniyle kendimize yeni bir yol çizmeyi uygun gördük. Çok yakında ikili olarak üstünde heyecanla çalıştığımız yeni projemizde buluşmak üzere...” sözlerine yer veren ikili, hazırladıkları yeni grup projesi için Amerika'da bulunuyor.

14 yıllık grup 4. kez dağıldı
Dördüncü kez dağıldılar
İlk olarak 1994 yılında kurulan Kargo'ya 1996 yılında Serkan Çeliköz, Koray Candemir ve Burak Karataş eklenmiş, Selim Öztürk ve Mehmet Şenol Şişli ile birlikte çıkardıkları ikinci albüm "Sevmek Zor" ile büyük bir kitleye ulaşmayı başarmışlardı. 2000 yılında grup Mehmet Şenol Şişli'nin askerde geçirdiği sürede yayınladıkları "Sen Bir Meleksin" albümünün ardından çalışmalarına ara verdi. Vokalist Koray Candemir solo çalışması "Sade"yi çıkardı, Ferzan Özpetek'in "Cahil Periler" filminde yer aldı, bir müzik yarışma programı sundu. Selim Öztürk ve Serkan Çeliköz ise Aslı, Yalın gibi sanatçılara prodüktörlük yaptı. 2003'te grup yeni çalışmalar için biraraya gelme kararı aldı ancak grubun söz yazarı MŞŞ, diğer grup elemanları tarafından gruba dahil edilmedi. Grup dört kişiyle yoluna devam etmeyi seçmişti. 2005'te yayınlanan cover albümleri Yıldızların Altında'nın ardından bu yıl tekrar stüdyo çalışmalarına başladıkları dedikoduları yayılsa da grubun dağılma haberi, Koray Candemir ve Serkan Çeliköz'ün yeni grup çalışmaları bilindiğinden şok etkisi yaratmadı.

Burak Karataş, Selim Öztürk, Koray Candemir (solist gitar) ve Serkan Çeliköz'den (klavye, back vokal) oluşan Kargo Grubu, 1996 yılından bu yana çalışmalarını sürdürüyorlardı. (soldan sağa)


Yorumları Göster
Yorumları Gizle